Filtre değişimi için pratik ipuçları

İstanbul, Türkiye, 15 Haziran 2011 – Yağ filtresi değişimi filt-renin doğru şekilde takılmasının ve temiz bir çalışma ortamı içinde yapılmasının sağlanmasına yönelik olarak belirli bir dikkat ve özen gerektirmektedir. Bir arızaya dikkat edilmemesi halinde, sızıntı ve hızlı bir şekilde artan aşınma meydana gelir ve motorda kalıcı bir hasara yol açabilir. Bu yüzden, sızdırmazlık yüzeyinin temizlenmesi, filtrenin doğru tork değerine sıkılması, filtre elemanının doğru şekilde konumlandırılması ve yalnızca hasarsız, uygun filtrelerin takılması hususları çok önemlidir.

MANN-FILTER yağ filtresi takılması konusunda en önemli ipuçlarını bir araya topladı.

İpucu, (Seç): Filtrenin amaçlanan iş için uygun olması sağ-lanmalıdır. Servis, www.mann-filter.com adresindeki MANN-FILTER online kataloğu dahilinde birkaç tıklamayla tüm kuş-kuları kolayca ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir. Doğru filtre kullanılması arızaları önler, motora yeterli yağ tedariğini güvence altına alır ve motor çalıştırıldıktan hemen sonra yağ basıncı oluşturulmasına yardımcı olur. Yüksek aşınma, moto-ra verilen hasar ve uygunsuz sızdırmazlık şekilleri ve ölçüleri nedeniyle ortaya çıkan sızıntılardan bu şekilde uzak kalınabi-lir.

İpucu, (Kontrol Et): Filtrenin tam ve sağlam olduğu takılma-dan önce kontrol edilmelidir. Nakliye esnasında hasar gör-müşse, bu hasar sızıntılara neden olabilir, filtrenin doğru şe-kilde işlevini yerine getirmesine engel olabilir, arızalara ve filtre üzerinde yüksek aşınmaya yol açabilir.

İpucu, (Temizle): Temiz bir çalışma ortamı filtre değişiminde büyük fark yaratır. Temizlik; kir ve kirletici maddelerin sisteme girişini, arızaları ve hatta toplam meydana gelen arızaları bile engeller

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.