Volkswagen Crafter gelişmiş motoru

Sınıfının en iddialı modellerinden olan ve 2011 yılı sonu itibarıyla Türkiye’de satışa sunulacak Yeni Crafter, yenilenmiş haliyle daha güçlü.

Tek parçalı ön kontrol paneli ve radyatör ızgarasının yatay çizgilerini öne çıkaran yeni tasarımlı ön kısmı ile Volkswagen’in güncel tasarım felsefesini takip eden Yeni Crafter, Caddy, Amarok ve Transporter araçlarda olduğu gibi modern bir görünüme sahip.
Crafter’ın gövdesi sadece görsel niteliğiyle öne çıkmakla kalmıyor, aynı zamanda mekanik yapım kalitesi ve yüksek imalat standartlarıyla da kendini gösteriyor. Volkswagen’in kaliteyle ilgili önlemleri arasında paslanmaya karşı kapsamlı bir koruma da yer alıyor. Paslanma açısından risk taşıyan bütün gövde noktaları bir ya da iki kat galvaniz kaplanmış. Yeni Crafter’da paslanmaya karşı koruma, uygulanan başka galvanizleme yöntemleriyle de ayrıca geliştirilmiş.

Yeni Crafter’daki asıl yenilikler, motor kapağının altında yer alıyor. Yeni Crafter’da common rail doğrudan püskürtmeli, güçlü ve yakıt yönünden verimli dört silindirli turbo dizel motor sunuluyor. Yeni Crafter, yakıt açısından önemli oranda daha verimli ve güçlü formu ile sadece rakiplerine uyum göstermekle kalmıyor, aynı zamanda pek çok alanda yeni ve çağdaş standartlar oluşturuyor.

Tamamen yenilenen motor serisi – daha yüksek tork ile 3,4 litre kadar daha düşük yakıt tüketimi
Yeni Crafter’da, 109, 143 ve 163 PS olmak üzere üç motor seçeneği bulunuyor. Üç versiyonun tamamında da, Crafter’da kullanım için özel olarak ayarlanan 2.0 TDI motor yer alıyor.

Yeni Crafter’ın başlangıç seviyesindeki motoru 109 PS güce sahip. Aynı güce sahip önceki modellerle karşılaştırıldığında bu motor, 1500 – 2250 d/dk gibi daha geniş bir aralıkta sabit azami torkunu üretiyor. Bu motorla Crafter’ın yakıt tüketimi 100 km’de sadece 7,9 litreye ulaşıyor. Bu da 208 g / km’lik CO2 salınımına eş değer.

143 PS TDI motorla donatılan Crafter da aynı yakıt ekonomisini sergilerken, daha yüksek güç ve tork değerlerine sahip. Bu versiyonda, 1600 d/dk’dan itibaren 340 Nm azami tork temin edilebiliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.