Almanya’dan sonra ikinci sıraya yerleşti

Mercedes-Benz Türk , 2011 yılına da hızlı bir şekilde başladı ve ilk çeyrekte toplam 3.551 adet satış ile son 10 yılda aynı dönemde yaptığı en yüksek satışı gerçekleştirdi.

Uzun yıllardan beri çekici pazarının lideri olan Mercedes-Benz Türk ilk çeyrekte 1.887 adet satışla geçen yıla göre satışını takriben üçe katladı . Özellikle , Aksaray fabrikasında üretimine başlanan ve yıl başından itibaren piyasaya sunulan Actros büyük başarı kazanarak önemli yurtiçi ve uluslararası nakliye filolarının ilk tercihi oldu. Yılın geriye kalan bölümü için alınan siparişler Actros’un 2011 yılında rekorlar kıracağını gösteriyor.

Mercedes-Benz Türk , ağır inşaat kamyonları segmentinde de gelenekselleşmiş pazar liderliğini devam ettirirken 790 adetle satışını bir önceki yıla göre %121 oranında arttırdı.

Uzunyol yurtiçi nakliye segmentinde ise gerek 6×2 gerekse 8×2 kamyon satışlarında rekor seviyede artış sağlandı. Nispi olarak daralan bu segmentlerde Mercedes-Benz Türk toplam 448 adetle geçen yıla göre satışlarını 4 kat arttırmayı başardı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.