Başarı öyküsü – Hankook Lastik’ten VVentus Prime2

Neu Isenburg,Almanya 11 Mart 2011 – Hankook yepyeni Ventus Prime2 ile yüksek güvenlik bilicinde ve en iyisini arayan kullanıcılar için birçok ödül almış birinci sınıf konfor lastiğinin yeni neslini sunuyor.

Hankook lastikleri söz konusu olunca, en yüksek öncelik her zaman güvenliktir ve Ventus Prime2 de de farklı değildir. Islak yollarda optimum kontrol ve en kısa fren mesafesini garanti etmek için en yeni malzemeler özel bir bileşim teknolojisiyle bir araya getirilmiştir. Ventus Prime2 üstün “ıslak zeminde fren” kontrolünde açık başarılar elde etmiş ve ıslak zeminde fren mesafesini Ventus Prime’a göre % 20’ye kadar düşürmüştür.

Hankook mühendisleri lastik profilini tasarlarken doğadan ilham almış ve biyonik bir profil tasarımı geliştirmişlerdir. BIONIK (Almanca biyoloji ve teknik anlamına gelen Biologie ve Technik – kelimelerinden türetilmiştir) doğadan teknoloji alanına kadar neredeyse kusursuz süreçlerin aktarılmasını temsil ediyor. Ventus Prime2 için yırtıcı kedilerin dişlerinden esinlenildi: Dış profil çizgilerinin kalıp-kenar tasarımı azı dişlerini temel alır, yolla adeta birbirine geçen ve bu nedenle her zaman mümkün olan en iyi çekiş gücünün yanında hem ıslak hem de kuru zeminlerde önemli ölçüde arttırılmış viraj alma dengesini garanti eder.

Ventus Prime2 ‘nin sırtı çok kanallı yarıçap teknolojisi prensibiyle aynı doğrultudadır. Altı (her yanda üç) farklı dış genişlik yarıçapları zemindeki basıncın dengeli bir şekilde dağıtılmasını ve bu şekilde zorlu virajlar ve çok yüksek hızlar da dahil olmak üzere tüm koşullarda maksimum yol temasını garanti eder.

Islak zeminlerde yeni yüksek performans lastikleri aynı zamanda özellikle nano parçacıklı yüksek kaliteli tam silika sırt bileşeninden ve en kısa fren mesafesinden, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek hareket performansı için optimize edilmiş molekül zinciri uçlarından yararlanır.

Hankook lastiklerinin sessiz sürüş teknolojisi, azaltılmış lastik sesi için kusursuz kalıp profili tasarımıyla yol gürültüsünü en düşük seviyeye indirmeye yardımcı olur. Azaltılmış ses salımı ve artan sürüş rahatlığı hem insanlar hem de çevre için yararlıdır.

Hankook Tire Başkan Yardımcısı ve şirketin Avrupa Direktörü Jin-Wook Choi, “Bizim için, Ventus Prime2 , Ventus Prime’ın başarı öyküsünün devamını ve bununla birlikte tasarımcılarımız için büyük bir meydan okumayı temsil ediyor” diye konuşuyor. “Çok iyi bir ürün geliştirmek kolay değildir ve Ventus Prime her zaman sınıfının en iyisiydi. Sonuç olarak, geliştirme süreci son derece fazla zaman aldı, fakat nihai amacımız öncü bir teknoloji geliştirmektir. Her yıl ciromuzun yüzde beşi kadarını yeniden araştırma ve geliştirme için yatırıyoruz. Tüm Ventus ürün serisinin teknolojik temeli, lastikler tarafından otomobil ve yol arasındaki etkileşim kontrolünün en üst seviyeye çıkarılmasını hedefleyen geliştirme ve tasarım felsefemiz olan kontrol teknolojisini temsil eder .”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.