Bom pilotu Kaan Gürgenç süper grup şampiyonu

Körfez pistindeki ilk yarışta Kaan Gürgenç temkinli bir sürüş sergiledi ve puan alıp şampiyonluğunu garantilemek için riskden uzak durdu. İlk yarışı üçüncülük basamağında bitirdikten sonra ikinci yarışa rahat bir şekilde çıkan Gürgenç, Süper Grubu kazanarak şampiyonluğunu birincilikle süsledi.

Maxi Grup’da lider durumdaki BMW M3 GT pilotu Aytaç Biter ilk yarışta kazandığı birincilik ve ikinci yarışta kazandığı ikincilik ile Maxi Grup şampiyonluğundaki iddiasını devam ettirdi. Aytaç Biter yenilenen İzmir Körfez Pisti’nin en iyi zamanını sıralama turlarında attığı 46.680 sn ile elinde tutuyor. Bu derece ile Pazar günü koşulan ilk yarışta, Biter, ilk sıradan yarışa başlama hakkı elde etti ve hafta sonunun en hızlısı olduğunu gösterdi.

Borusan Otomotiv Motorsport’un bir diğer pilotu İbrahim Okyay, BMW 320si otomobilin direksiyonunda takımına değerli puanlar kazandırdı. Süper Grup’da bir birincilik, bir de ikincilik elde eden Okyay, sıralama turlarında 2000cc otomobili ile attığı 47.982’lik zamanı ile göz doldururken yarışa da diğer rakiplerinin önünde ikinci sıradan başladı.

Kurallar gereği 24 yaş altı pilotların Takımlar Şampiyonası’na puan alabilmesi sebebi ile genç yetenek Ali Dinç misafir pilot olarak bu yarışta BMW M3 GT4’ün direksiyonuna geçti. Hafta sonu boyunca çok başarılı bir performans sergileyen Ali Dinç, Körfez Pisti’ne gelen izleyenlerden büyük alkış toplarken, takımdaki tecrübeli pilotların da beğenisini kazandı. Her iki yarışta da Maxi Grup’da kendine podyumda yer bulma başarısı gösterdi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.