Bosch, Otomotiv Teknolojisi

Stuttgart/Hannover – Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden Bosch, global piyasalardaki çalkantıya rağmen ticari araç segmentinde büyüme fırsatları görüyor. Bosch Otomotiv Grubu Başkanı Bernd Bohr, “Verimlilik ve çevrenin korunması konusunda pek çok kişinin beklentileri var. Yenilikçi teknolojilerin, komple sistemlerin ve hizmetlerin tedarikçisi olarak, bu eğilimden yararlanmak için son derece iyi bir konumda bulunuyoruz” dedi.

Ticari araçları daha ekonomik ve daha güvenli hale getiren, daha uygun fiyatlı çözümlere talep olduğunu vurgulayan Bohr, Hannover IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Hayata geçireceğimiz çok sayıda yenilik sayesinde, 2020 yılına kadar ticari araçların yakıt tüketimini yüzde 15 oranında daha azaltmak istiyoruz” diye konuştu.

Bosch, Otomotiv Teknolojisinde 176 bin kişiye istihdam sağlıyor

Mevcut satış durumunun otomotiv sektöründeki yavaşlamanın etkilerini açıkça gösterdiğini, Otomotiv Teknolojisi sektöründeki satışların yüzde 4’ün biraz altında artmasını beklediklerini belirten Bohr, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim bu duruma cevabımız, maliyetlerimizi azaltmaya yönelik adımlar atmak olacaktır. Bosch Grubu’nun satışları, şimdiye kadar yapılan tahminler doğrultusunda artacak. Dünya genelindeki 305.000’den fazla çalışanımızın 176 bini Otomotiv Teknolojisi iş kolunda istihdam ediliyor. Bu sayı, 2012 yılsonu itibarıyla sabit kalacak. Gerek bu sektörde, gerekse Bosch Grubu bünyesinde, araştırma ve geliştirme harcamaları endüstri ortalamasının üzerinde bulunuyor.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.