Bosch’tan dizel araçlar için de en temiz çözüm

Benzinli ve dizel araçlardaki oksijen sensörleri gelişiminde tecrübesiyle fark yaratan Bosch’un geliştirdiği oksijen sensörleri, 5 ila 20 saniye arasındaki çok kısa tepki süresiyle sisteme dahil olma özelliği taşıyor. LSU (Geniş band aralığındaki) oksijen sensörleri, dizel motorların optimum performansı sergilemesi için gerekli ideal koşulların oluşumunu sağlıyor.

Dizel motor komponentlerinin servis ömürlerini uzatmak ve emisyon limitlerinde egzoz salınımı yapılmasını sağlamakla görevli olan oksijen sensörleri, emisyon değerlerinin daha da düşürülebileceğini kanıtlıyor. Buna ek olarak, daha zorlu limit değerleri için de oksijen sensörlerinin alternatifi bulunmuyor.

Avrupa ve Amerika’da halihazırda uygulanan ve daha da sıkı emisyon limitlerini takibe zorlayan karar sonucunda, önümüzdeki yıllarda oksijen sensörü pazarının önemli bir oranda genişleyeceği öngörülüyor.

Bosch yetkilileri, araçlara çevreci çözüm sunan oksijen sensörlerinin düzenli olarak servislerde kontrol ettirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.