Cam Suyu Antifrizlerine Dikkat!

Petrol Ofisi teknik uzmanları, “Yüksek mertebede yanıcı bir madde olan metanol solunması, deri ile teması veya yutulması halinde toksik etki göstererek insan sağlığında olumsuz sonuçlar yaratabiliyor. Cam suyu antifrizi buharı, kullanıldığı araçların içinde teneffüs edilen havaya hızla karışıyor ve metanol içeren bir cam suyu antifrizinin buharı solunduğu takdirde uyuşturucu etkisi ile birlikte öncelikle sinir sistemini etkileyebiliyor ve ne kadar teneffüs edildiğine bağlı olarak baş ağrısı, uyku bozukluğu, görüş bulanıklığı hatta görme kaybı gibi rahatsızlıklara yol açabiliyor. Sürücüler, özellikle kış aylarında daha yoğun olarak kullandıkları antifriz ürünlerinin içeriklerini bu doğrultuda kontrol etmeli ve güvenilir markaların ürünlerini tercih etmeliler. Doğru formüle edilmiş cam suyu antifriz ürünleri normal şartlarda kesinlikle metanol içermezler.

Çevre ve insan sağlığına azami ölçüde duyarlı bir politika izlemek Petrol Ofisi olarak önceliklerimizin başında yer alıyor. Dolayısıyla, bir yandan sürüş güvenliği ve kalitesine yönelik beklentilere cevap verirken, bir yandan da insan sağlığını düşünerek formüle ettiğimiz Petrol Ofisi Cam Suyu Antifrizi kesinlikle metanol içermemektedir” şeklinde, bilgi veriyorlar.
Petrol Ofisi Cam Suyu Antifrizi’nin özellikleri:
Cam suyunun ve cam yıkama sisteminin donmasını önler.
Ön ve arka camlar ile farlarda biriken kir, yağ, çamur, böcek, bitki kalıntılarını temizler; görüşünüzü netleştirerek aracınızı rahatça kullanmanızı sağlar.
Seyir halindeyken camlar üzerinde buzlanmayı önler.
Cam üzerinde leke ve dalga yapmaz. Her türlü hava ve yol koşulunda berrak ve net bir görüş sağlayarak özellikle gece kullanımlarınızda göz yanılmasını önler.
Silecek kolu ve süpürgesi, silecek motoru, cam fitili ve diğer tüm malzemelerle uyumludur.
Sileceklerin cam üzerinde rahatça kaymasını sağlar. Silecek lastiklerine zarar vermez, yıpratmaz.
Aracınızın metal aksamına ve boyasına zarar vermez.
İnsan sağlığına zararlı bir kimyasal olan metanol içermez.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.