Challenge Türkiye finalistleri belli oldu

Volvo World Golf Challenge’ın 14-16 Eylül tarihlerinde İstanbul Golf Kulübü’nde ikincisi düzenlenen Türkiye ayağı, için ünlü isimlerin de katılımıyla oldukça keyifli bir atmosferde gerçekleştirildi. Katılımcılar güneşin ve güzel havanın tadını çıkardılar.

Volvo World Golf Challenge’ta bayanlar iki, erkekler ise üç kategoride yarıştı. Bayanlar Kategori A’da 40 puanla Yurdanur Akkaş, Bayanlar Kategori B’de 38 puanla Janet Soyak zafere ulaşan isimler oldu. Baylarda ise Kategori A’da 41 puanla Fikret Öztürk, Kategori B’de 41 puanla Ogün Çay, Kategori C’de ise 42 puanla Şinasi Numan birinciliği kazandı. Senior kategorisinde ise Tülin Merttürk 36 puanla birinci oldu. Kategorilerinde ilk üçe giren isimlere ödüllerini Volvo Car Türkiye Pazarlama Direktörü Ebru Ekşi Akınoğlu takdim etti. Bu kategorilerin dışında; Nearest to Pin ödülü Melih Okyar’a giderken Bayrağa En Yakın 2. Vuruş’u Murat Doruk gerçekleştirdi. Longest Drive ödülünü bayanlarda Yurdanur Akkaş alırken erkeklerde Tim Radmacher ödülün sahibi oldu.

Üç günlük turnuva sonunda bayanlarda zafere ulaşan gross birincisi Joelle Benjenk ve erkekler gross birincisi Fikret Öztürk, 7-12 Ocak 2013 tarihinde Güney Afrika’nın Durban şehrinde gerçekleştirilecek World Final’a da katılma hakkı elde etti.

Dünya çapında bir turnuva olarak dikkat çeken Volvo World Golf Challenge’a geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 70 bin oyuncunun katılmıştı. Bu yıl Zimbali Country Club’ta gerçekleşecek turnuvanın finalinde ilk on sekize giren sporcular eş zamanlı olarak Durban Country Club’ta düzenlenen Volvo Golf Champions’ın bir gününde “Playing with Pros” şansını yakalayacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.