Chevrolet 100. Yılında İddialı Yeni Yıldızları ile

Yeni Aveo Hatchback ve Yeni Aveo Sedan sportif tasarımları, iddialı güvenlik özellikleri , 4 farklı motor seçeneği ; 1.2 lt 86hp ve 1.4lt 100hp benzinli ve 1.3 lt 75 hp ve 1.3 lt 95 hp dizel motor seçenekleri ve tüm dizel motorlarda Start/Stop teknolojisi ile geliyor.
Chevrolet’in çok yönlü ve kullanışlı aile otomobili Orlando 2011 sonbaharında Türkiye pazarında satışa sunuluyor.
Amerikan Efsanesi spor otomobil Camaro, coupe ve convertible versiyonları ile 2011 sonbaharında Tükiye’de meraklıları ile buluşacak.
Chevroleti, geleceğin otomobili yeni nesil elektrikli Volt modelini Cenevre Motor Show’da deneme sürüşüne sunuyor.

Bu sene 100. Yılını kutlayan Chevrolet, 3-13 Mart 2011 tarihleri arasında Cenevre Motor Show’da 1. Holde bulunan standında 3 yeni modelinin tanıtımının yanısıra, rekor Avrupa Pazar payı rakamlarını çeşitli aktiviteler ile kutlayacak.

Geçtiğimiz yıl Paris Motor Show’da açıklandığı üzere, Avrupa’da büyük bir ivme ile büyümeye devam eden Chevrolet, Geneva Motor Show’da yepyeni ürünleri ve bir dizi yenilik ve başarı haberleri ile gündemde olmaya devam edecek.

Dinamik tasarıma sahip sportif Cruze Hatchback modelinin yanı sıra, yakışıklı yeni Aveo Sedan ve ikonik tasarıma sahip Camaro Cabrio Avrupa prömiyerini kutlarken, bu sene pazara sunulacak Aveo Hatchback ve Orlando modelleride Chevrolet standındaki yerlerini alacaklar. Uzun menzilli Chevrolet’nin Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödüllü elektrikli modeli, Volt, basın ve halkla günlerinde Pavillon Vert’de Chevrolet faaliyetlerinin bir parçası olarak kısa test sürüşleri gerçekleştirmek üzere hazır bulunacak.


~

Cruze Hatchback

Chevrolet’nin C Sedan segmentinde en çok tercih edilen modeli Cruze Sedan’ın Dünya ve Türkiye’deki elde ettiği başarılı grafiğinden sonra, yeni Cruze Hatchback’in Dünya prömiyeri Cenevre’de kutlanacak.
Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de bu yaz pazara girecek Cruze Hatchback, başarı grafiğini daha da ileriye taşıyacak.
Yüzüncü yıldönümü olan 2011 yılında Chevrolet’in satışa sunacağı altı yeni modelden biri Cruze Hatchback olacak.

Chevrolet’nin EuroNCAP’den 5 yıldızlı, pazara sunulduğu günden beri pekçok ödüle sahip Cruze modeli, bu yıl yeni hatchback versiyonu ilkbaharda satışa çıktığında başarılarına yenilerini eklemeye devam edecek. Cruze Hatchback Dünya prömiyerini 3 – 11 Mart tarihleri arasında 81. uluslararası Cenevre Motor Show’da gerçekleştirecek.
2009 yılının Nisan ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, Cruze Sedan dünya üzerinde çeşitli başarılara imza attı. En son başarı haberi ise Amerika’dan geldi. Chevrolet Cruze Sedan Amerika’da Ocak ayında kendi segmentinde en yakın rakibine uzak ara fark atarak, 1 numara oldu. Chevrolet Cruze, coupe tarzı sedan tasarımı, tüm donanım seviyelerinde standart sunulan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), 8 hava yastığı ve kaliteli iç mekan malzemeleri ile bir markanın değişimine atılan bir adım olarak algılandı. Orta ve Doğu Avrupa’da önde gelen otomotiv yazarlarından oluşan AUTOBEST jürileri tarafından “2010 Yılının En İyi Otomobili” olarak da seçildi.
Yeni Cruze Hatchback Tasarımı
Yeni Cruze Hatchback ilgi çekici geniş coupe tarzı tasarımı, ön ve arkada yer alan tasarım öğeleri ile sedan ile aynı dinamik ‘duruşa’ sahip olup ilk bakışta fark edilecektir.
Aracın şasi ve gövde yapısının mükemmel bir uyum içinde çalışmasına imkan tanıyan teknolojik sistemler sayesinde Cruze Hatchback sürüş sırasında, yüksek düzeyde denge imkanı sağlıyor. 2010 yılında birçok ülkede tahminleri aşan satışları ile, Chevrolet Cruze’un özellikle Avrupalı sürücülerin zevklerine uygun olan bir otomobil olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.
Yeni Cruze Hatchback 1.6lt 124hp benzinli motora sahip olacak, manuel ve otomatik şanzıman ile sunulacaktır. Cruze Hatchback’in 400 litreye yakın bagaj hacmi ile kullanıcısına konforlu bir alan sağlamaktadır. 60/40 oranında katlanabilir koltukları ile bagaj hacmi daha da genişlemektedir.
Yeni Chevrolet Cruze Hatchback 2011 yılının yaz döneminde Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye’de pazara sunulacak ve lansman dönemine yakın bir zamanda fiyatı açıklanacaktır.
Yeni Aveo Hatchback ve Yeni Aveo Sedan
# Tamamıyla yenilenen dış ve iç tasarımı ile Yeni Aveo Hatchback ve Sedan, şıklık, genişlik, kullanışlılık ve konforu Avrupalı müşterilerin beğenisine sunuyor.
# Yeni Aveo Hatchback ve Sedan modeli ile Chevrolet, 1.2, 1.4 benzinli ve yeni dizel 1.3 litre 75 – 95 beygir motorlarını piyasaya sunuyor.
# 1.3 litre yeni nesil Dizel motorlarının tümünde Start/Stop teknolojisi Yeni Aveo Hatchback ve Sedan’da sunuluyor.
# Yeni Aveo Hatchback ve Sedan tüm modellerde üstün güvenlik sunuyor. Elektronik stabilite kontrol programı (ESC), 8 hava yastığı ve cruise control tüm modellerde standart olarak sunuluyor.
# Yeni Aveo Hatchback ve Sedan, 2011 yaz döneminde Avrupa ile eşzamanlı olarak Türkiye pazarına girecek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.