Ferrari bir kez daha Michelin’i seçti

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari, geçmişteki ortaklıkların başarısından sonra, dört tekerlekten çekişli yeni modeli FF’in lastik imalatçılarından biri olarak Michelin’i seçti. Ferrari FF 4×4’e seri üretim lastiği olarak Michelin Pilot Super Sport yaz lastikleri takılacak. 2011 yılının başından beri pazarlanan bu lastik, yarış pistlerinde dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı lastiğidir1. Michelin Pilot Super Sport’a verilen görev basitçe; “Zorlu koşullarda bile en yüksek güvenlik sağlarken sürüş keyfinin artırılması” olarak tanımlanabilir. Heyecan ve güvenliğin bu üstün bileşimi, Michelin ve Ferrari arasındaki gelişim aşamalarında sonucu doğrudan etkileyen bir faktör olmuştur.

Son derece talepkâr teknolojik gelişmeler için tasarlanan Michelin Pilot Super Sport’un potansiyeli, Fransız lastik üreticisinin Le Mans 24 Saat’te birbiri ardına 13 zafer elde etmesini sağlamıştır. Yarış pistlerinden elde edilen bu deneyim, yüksek sürüş heyecanı arayan kullanıcıların azami seviyede yararlanması için Michelin Pilot Super Sport’a aktarılmıştır.

Michelin, çok uzun kilometre ömrü sağlarken yol tutuş ve frenlemenin geliştirilmesi, en zorlu koşullarda bile güvenliğin daha da yükseltilmesi için üç teknolojiyi birleştirmiştir. Bu teknolojilerden ikisi doğrudan Le Mans 24 Saat’te kullanılan lastiklerden elde edilmiştir. Bu üç bileşen Twaron kuşak, çift bileşenli sırt deseni ve Değişken Temas Yüzeyi 2.0‘dır.

Ferrari FF’te ön ve arka lastikler farklı ebatlara sahiptir: Önde 245/35 ZR20 ve arkada 295/45 ZR20.

Gelmiş geçmiş en hızlı otomobillerden biri olan Ferrari GTO’dan sonra, İtalyan markanın dört tekerlekten çekişli yeni FF modeli de Michelin’in teknoloji ve teknik bilgisinden faydalanacak. İşte iki markanın muhteşem iş ilişkisinin bir tekrarı!

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.