Frankfurt Fuarı’nda Peugeot’dan iki dünya prömiyer

HX1 : çok yönlü bir konsept araç

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılacak olan HX1, güçlü, atletik görünüm ile Peugeot’nun yeni tasarım kimliğini bir araya getiren sıra dışı bir tarz ile alışılmadık bir aerodinamiğe sahip, eşsiz bir iç mekan ve sürüş keyfi sunan bir araçta 6 kişinin yolculuk etmesini öngören bir gelecek konsepti.

Bu zor görev için, tasarımcılar uyarlanabilirliği eserlerinin kalbine yerleştirdi. HX1, bulunduğu çevre, sürüş koşulları, yolcularının beklentileri doğrultusunda kendini dönüştürmeyi biliyor.
Böylelikle, hızın emrindeki hareketli aerodinamik birçok parçasıyla, HX1’in 4,93 metrelik bir uzunluk için oldukça alçak, alışılmadık tek hacimli mimarisi, 0,28’lik mükemmel bir Cx’e izin veriyor.

Peugeot markasının en yüksek üst gam iç mekanı için vizyonunu ortaya koyan, tersine açılan dört kapısıyla kolayca erişilebilir HX1’in iç mekanı, incelik et modernlik, doğal malzemeler ve ultra-ileri teknolojiyi birleştiriyor. İç mekan yolcularına olağanüstü genişlik, orijinal « 4+2 » konfigürasyonuyla yenilikçi bir modülerlik ve sürücüsüne kullanım koşullarına uyum sağlayan bir sürücü bölmesi sunuyor.
Ön konumdaki 2,2l HDi motorunun ve arka aksa entegre elektrikli motorunun gücü ile 299 beygir gücünü toplayan hibrid-dizel motoru, 4 çekiş ve menzili 30 kilometreye taşınan ve “plug-in” fonksiyonunun eklenmesiyle “% 100 elektrikli mod” gibi HYbrid4 teknolojisinin işlevlerini sağlıyor.

HX1 böylece, kilometrede 83 gram CO2 emisyonu için 100 kilometrede 3,2 litrelik özellikle düşük karma yakıt tüketimine ulaşıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.