“Gelişen Türk otomotiv sanayisini”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de bulunduğu bir heyetle birlikte Bosch Bursa Fabrikası’nı gezdi. Ziyaret sırasında Bakan ve heyetini ağırlayan Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young, grubun otomotiv ve teknoloji alanında Türkiye’de gerçekleştirdiği yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet sağlayıcılarından Bosch Grubu’nun, otomotiv, dayanıklı tüketim malları ve bina teknolojileri ile sanayi teknolojileri alanlarında faaliyet gösterdiğini belirten Young, tüm dünyada cironun %60’ının otomotiv teknolojilerinden elde edildiğini kaydetti.

Otomotiv teknolojileri için tahrik, güvenlik ve konfor ürün ve sistemleri üreten Bosch’un, hibridlerden elektrikli araçlara geçişi kolaylaştıran yenilikçi teknolojisiyle elektro-mobilitenin de yolunu açtığını ifade eden Young, “Attığımız her adımda, üründe, hizmette ‘Yaşam İçin Teknoloji’ sloganı çerçevesinde ilerliyoruz. İnovasyon ve Ar-Ge’ye büyük önem veriyoruz. Bosch, tüm dünyadaki Ar-Ge faaliyetleri için yaklaşık 3.8 milyar EUR harcamakta olup, yine dünya çapında günde yaklaşık 15 adet patent önerisinde bulunmaktadır. “ dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.