Goodyear Kıtalararası Koştu…

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Goodyear’ın çalışanları bu yıl 34’üncüsü koşulan İstanbul Avrasya Maratonu’na katıldı. Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan’ın da katıldığı Avrasya Maratonu, İstanbul’da ilk kez yerli ve yabancı atletlerin katılımı ile 1979 yılında koşulmuştu. Tarihte ilk kez iki kıta arasında koşulan maraton olarak bilinen İstanbul Avrasya Maratonu Asya Kıtası’ndan başlayarak Boğaziçi Köprüsü’nün geçilmesi ile Avrupa Kıtası’nda tamamlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yarış Türkiye’nin uluslararası nitelikte en önemli yarışı konumundadır. 42 kilometre tam maraton, 15 kilometre, 8 kilometre ve halk yürüyüşü şeklinde 4 ayrı kategoride düzenlenen kıtalar arası İstanbul Avrasya Maratonu başladığı günden beri alanında en çok ilgi gören spor organizasyonu olarak kabul ediliyor.

Toplamda 36 Goodyear çalışanının koştuğu maraton için Goodyear Türkiye Genel Müdürü Emin Özkan “Yaklaşık 100.000 kişinin koştuğu Türkiye’nin bu büyük organizasyonuna Goodyear Takımı olarak katılmaktan büyük mutluluk duyduk. Kıtaların buluştuğu İstanbul Avrasya Maratonu’na katılımı bir gelenek haline getirmek ve hem çalışanlarımıza hem de diğer firmalara örnek olmak istedik” dedi. 15 kilometrelik etapta koşarak maratona katılan Özkan, “Goodyear olarak dinamik ve yenilikçi ürünlerimizle 50 yılı aşkındır Türkiye’de tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bu ürünlerimizi geliştiren ve piyasaya sunan dinamik ve sportif çalışanlarımızla birlikte ilk kez böyle etkinliğe katılmaktan büyük gurur duydum” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.