Goodyear’ın desteğiyle düzenlenen trafik olimpiyatları sonuçlandı

Goodyear ve Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi’nin liseli gençlere yönelik Trafik Olimpiyatları yarışması sonuçlandı.

Trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla liseler arasında düzenlenen Trafik Olimpiyatları’nda birinciliği “Trafikte Ayyıldız Gençlik Hareketi” kampanyasıyla Ankara Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi kazandı.

Liseli gençler, trafikte sorumlu davranan vatandaşlara arka yüzünde trafik güvenliğiyle ilgili bilgiler yer alan 11.500 teşekkür belgesi dağıttı. Öğrenciler Facebook ve Twitter’da da kampanyalarını duyurarak on binlerce kişinin trafik konusunda bilinçlenmesini sağladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda yürütülen Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında, Goodyear Lastikleri T.A.Ş., Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi, trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratan eğitim ve iletişim faaliyetlerine, Trafik Olimpiyatları yarışmasıyla devam etti.

Goodyear’ın destek verdiği Trafikte Gençlik Hareketi, ortaöğretim öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile okul servis sürücülerinde trafik güvenliği konusunda bilinç oluşturmayı amaçlıyor.

Trafikte Gençlik Hareketi’nin öğrencilere yönelik uygulamaları doğrultusunda, lise öğrencilerinin yaşadıkları yerlerde düzenledikleri trafik güvenliği kampanyalarıyla yarıştığı Trafik Olimpiyatları’nın finalleri Ankara’da yapıldı. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 10 ilden 50 lisenin katıldığı yarışmada Ankara Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi, “Trafikte Ayyıldız Gençlik Hareketi” kampanyasıyla birinci oldu.

Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi öğrencileri, trafikte sorumlu davranan vatandaşlara arka yüzünde trafikle ilgili bilgiler yer alan 11.500 teşekkür belgesi dağıttı. Facebook ve Twitter aracılığıyla kampanyalarını tanıtarak on binlerce kişinin bilinçlenmesini sağladı.

Teşekkür belgelerini Türkiye’de yaygınlaştırdılar

Teşekkür belgelerinin dağıtımına sadece kampanya ekibi değil, okul öğrencileri de dahil edildi. Her bir gönüllü öğrenci, teşekkür belgesi dağıtımında aktif olarak görev aldı. Ayrıca kampanyayı yaygınlaştırmak için farklı illerde gönüllü okullar, öğretmen ve öğrenciler bulundu. Bu şekilde kampanya Türkiye’de de yaygınlaştırılmış oldu.

Ankara’da düzenlenen finalde katılımcılar, jüri önünde sunum yaparak kampanyalarını anlatma fırsatı buldu. Belirli kıstaslar çerçevesinde katılımcıların kampanyalarını değerlendiren 10 kişilik jürinin verdiği puanlar doğrultusunda, Ankara Pursaklar Ayyıldız Anadolu Lisesi “Trafikte Ayyıldız Gençlik Hareketi” isimli kampanyasıyla birinci olurken, Malatya Fatih Lisesi “Fatih Trafik Hareketi” isimli kampanyasıyla ikinci, Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi de “Sessiz Trafik” isimli kampanyasıyla üçüncü oldu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.