Grand Cherokee SRT8!

Ülkemizde Tofaş tarafından temsil edilen Jeep markasının en başarılı modelleri arasında yer alan Grand Cherokee’nin en güçlü versiyonu yollara çıkmaya hazırlanıyor. Chrysler Grubu’nun iç performans departmanı SRT (Street and Racing Technology) tarafından geliştirilen Jeep Grand Cherokee SRT8, bugüne kadar üretilmiş en güçlü ve en hızlı Jeep modeli olmasıyla da dikkatleri üzerine çekecek. Chrysler Grubu’nun iç performans departmanı SRT (Street and Racing Technology) tarafından geliştirilen Jeep Grand Cherokee SRT8, 468 HP’lik V8 motorunun yanı sıra performans odaklı tasarımı, yarış ruhunu yansıtan yüksek performanslı kabin içi ve sürüş özellikleriyle ön plana çıkıyor.

624 Nm tork üreten HEMI imzalı V8 motoru ve 5 ileri otomatik şanzımanın yardımıyla 0-100 km/s hızlanmasını sadece 4.9 saniyede tamamlayan dört tekerlekten çekişli Jeep Grand Cherokee SRT8, 257 km/s’lik maksimum hıza erişiyor. Yeni Jeep Grand Cherokee SRT8’nin 20 inçlik alaşım jantları, alçaltılmış profili, fonksiyonel tasarım özellikleri ve sportif kokpitinin yarattığı agresif görünüm ise yeni nesil Active Adaptive süspansiyon, Selec-Track çekiş gücü kontrol sistemi ve dört çekişli ABS özelliğine sahip yeni SRT yüksek performanslı Brembo frenlerle destekleniyor.

Agresif ve Yarışçı Ruhlu Tasarım

Sportif karakterine paralel olarak yeni Jeep Grand Cherokee SRT8; SRT markasına sahip araçların başkası ile karıştırılamayacak ve eşsiz DNA’sını ortaya çıkaran 3 cm alçaltılmış agresif bir profile sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yukarıya doğru açılan arka panelde yer alan spoyler, 20 inç alaşımlı jantlar, sportif çift egzoz sisteminden oluşan kimi çarpıcı dış özellikler, aracın sportif ve güçlü görünümünü daha eşsiz kılıyor. LED’li aydınlatma grupları, 7 parçalı siyah ızgara ve krom çıtalar ise aracın agresif duruşunu güçlendiriyor. Alt kısımdaki entegre ön ızgara ise parlak siyah renktedir ve havalandırma performansını artırmak ve frenleme gücünün azalmasını engellemek amacıyla fren kanal sistemi yer alan yeni tasarlanmış gövde altı karterine sahiptir. Yenilenmiş ön kısmın tamamlayıcı unsuru ise HEMI motorun soğutmasına katkıda bulunan fonksiyonel çift siyah aspiratörlere sahip yeni motor kaputu oluşturuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.