Hedef daha az kaza, daha az kayıp

Faaliyetlerinde emniyet ve güvenliğe öncelik veren Shell & Turcas, her yıl düzenlediği “Emniyet Günü” etkinliklerini, bu yıl da kapsamlı çalışmalarla sürdürüyor. “Emniyet Günü” etkinliklerini 8 Haziran’da başlatan Shell & Turcas, çalışanlarının ve ailelerinin katıldığı slogan ve şiir yarışmaları düzenledi. Dereceye girenlere ödüllerin de verildiği Shell & Turcas’ın yönetim merkezindeki toplantıya, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliği, Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı projesi sorumlusu Dr. Serap Şener, Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj ve Shell çalışanları ile aileleri ve iş ortakları katıldı.

12 Kural Hayat kurtarır

Toplantıda konuşan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, ölüm ve yaralanma gibi ciddi risk içeren kazaları önlemek için Hayat Kurtaran 12 kural tespit ettiklerini belirterek, “Bu kurallara, hem Shell çalışanlarının, hem de iş ortaklarımızın uymasını sağlayarak, olası üzücü kazaları engellemeyi amaçlıyoruz. Bu alanda performansımız son derece başarılı, ancak hiç bir zaman rahatlanamayacak bir alan. Shell ailesi olarak, titizlikle uyguladığımız hayat kurtaran kurallara, ailelerimizin, arkadaşlarımızın ve iş ortaklarımızın da uymasını teşvik ederek, toplumun ilgili kesimleriyle de paylaşarak, her yıl 7-8 bin insanın hayatını kaybettiği trafik kazalarının azalmasına önemli bir katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Shell Emniyet Günü etkinliklerinin, tüm dünyada 5 yıldır aynı anda düzenlendiğini hatırlatarak, “Shell çalışanları, tedarikçileri ve iş ortaklarıyla düzenlenen bu organizasyon, katılım düzeyi ve sağladığı etkiyle, örnek bir model oluşturuyor. Shell bünyesindeki tanker sürücüleri her yıl 1,3 milyar kilometre yol kat ediyor. Bu, günde 3,6 milyon kilometre yol gidilmesi ve dünyanın etrafında 100 kere dönülmesi anlamına geliyor. Böyle bir tabloda, yol emniyeti çok büyük önem arz ediyor. Bu konudaki bilinci geliştirmek ve Shell ailesi olarak, emniyeti bir yaşam tarzı haline getirmek için, bu aktiviteleri hız kesmeden sürdürüyoruz” diye konuştu.

Her yıl 1,3 milyon kişi trafik kazalarında ölüyor

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliği, Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı projesi Türkiye sorumlusu Dr. Serap Şener ise Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre dünyada her yıl 1,3 milyon kişinin trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini, 50 milyon kişinin de yaralandığını söyleyerek, “Bu kayıpların 2030 yılında 2,4 milyon kişiye çıkacağı tahmin ediliyor. Bu gerçekten hareket ederek, kazaların azaltılması için ‘Yol Güvenliğinde Eylem 10 Yılı’ projesini başlattık. Uluslararası platformda Royal Dutch Shell’in desteklediği projeye Türkiye’de de Shell & Turcas katkı sağlıyor. Trafikte emniyete dikkat çekmek için yaptığımız işbirliğinden memnunuz” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.