Hyundaı Elantra “2012 yılının otomobili” seçildi

Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinin bir araya gelerek oluşturduğu AutoBest, gelişmekte olan Avrupa pazarları için “Yılın En İyi Otomobili”ni belirliyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Macaristan ve Ukrayna gibi ülkelerden oluşan ve 2000 yılında kurulan AutoBest, bu yıl 11’inci kez düzenlendi ve Hyundai Elantra’yı yılın otomobili olarak seçti.

Geçtiğimiz Ekim ayında Hyundai Elantra’nın test sürüşünü gerçekleştirmek için Türkiye’yi ziyaret eden AutoBest üyeleri, oylamalarını tamamlayarak son kararlarını 13 Aralık Salı günü açıkladı. Hyundai Elantra, 15 jüri üyesinin 10’undan en yüksek notu alarak toplamda 839 puanla en yakın rakibi olan Ford Focus’un 81 puan önüne geçti ve AutoBest 2012 ödülüne hak kazandı.

Hyundai Elantra’yı değerlendiren AutoBest Başkanı Ilia Seliktar; “Elantra, Hyundai’nin “New Thinking. New Possibilities – Yeni Yaklaşım. Yeni Olanaklar” sloganının en başarılı kanıtı. Elantra, modern ve premium özelliklerini, faliyet gösterdiğimiz gelişmekte olan pazarlara uygun, ulaşılabilir fiyat politikaları ile sunuyor. Hyundai Elantra için Avrupa’da satın alınabilecek en mantıklı otomobil diyebiliriz” şeklinde konunştu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.