Infiniti M35h Avrupa’da Satışa Sunuluyor

Geçtiğimiz yıl Cenevre Fuarı’nda görücüye çıkan Infiniti’nin ilk hibrid modeli Infiniti M35h bu yıl Frankfurt Fuarı’nda piyasaya sunuluyor. Infiniti’nin doğasından gelen performans özellikleriyle donatılan INFINITI M35 HYBRID serisi çevre dostu yenilikçi teknolojinin son yansıması olarak tanımlanıyor.

0-100 km 5,5 saniye

Infiniti’nin ilk hibrid aracı INFINITI M35 HYBRID’de tek motorlu iki debriyajlı sistem sunan yenilikçi INFINITI DIRECT RESPONSE HYBRID teknolojisi kullanılıyor. Dekuplaj V6 motor, 7 vitesli otomatik şanzımana entegre 50 kW (68 PS) elektrik motoru ve oldukça hızlı bir şekilde boşalıp/şarj olma kapasitesine sahip lityum iyon aküden oluşan donanım paketi, klasik hibrid araçlara kıyasla elektriği çok daha etkin bir şekilde kullanan ve çok daha yüksek hızlarda sıra dışı sürüş performansı sunan bir hibrid meydana getiriyor.

Dekuplaj V6 motor sürtünmeden kaynaklanan kayıpları azaltarak üst sınıf bir verimlilik sağlıyor.
Yüksek seviyedeki elektrik kullanımı sayesinde aracın yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu seviyesi, daha küçük ve daha düşük performanslı araçlarınkine eşdeğerken, V6 motoru sayesinde aracın yanal hızlanma ve üstün arka tekerlekten çekiş performansı gerçek bir Infiniti’ye uygun seviyede kalıyor.

M35 HYBRID, ön kısma monte edilmiş tek motorlu iki debriyajlı yenilikçi donanım etrafına yerleştirilmiş arkadan itiş düzeneği ile donatılmış. Debriyaj doğal havalandırmalı 3,5 litre V6 motor ile elektrik motoru arasına yerleştirilmiş.
Bu debriyaj sistemi sayesinde hem elektrik hem de güç rejenerasyonu esnasında V6 motorun ayrıştırılması sağlanıyor ve böylece mekanik sürtünme azaltılarak elektrik motorunun verimliliği artırılıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.