İzmir Park’ta yine Coşku Seli

Pilotlara yarış kuralları hakkında brifing verilmesinin ardından önce antrenman ve sonra sıralama turlarına çıkan pilotlar izleyenlerine de keyifli bir gün yaşattı.Start yerlerinin belirlenmesi sonrasında 10 tane birbirinden renkli seyir keyfi yüksek araçlar ile pilotları start çizgisinde yer aldı. Tüm volkicar araçlarının aynı anda startı verildi.

İzmir V2 Challenge İkinci Şampiyona ilk ayak yarışının kazanan isimleri ise Şampiyon Pilot Ümit Ülkü’nün yarışçı oğlu pilot Muhammed Ali Ülkü birincilik kupasını alırken , Türkiye Pist Takımlar Şampiyonu Ülkü Motorsport Takımı adına yarışan Ahmet Mutlubaş ikinci ve üçünlük kupasını Ülkü Motorsport Kulübü’nde yarışan Mustafa Can aldı. Yarışın en çok konuşulan ismi ise İsmail Gürşah Kabaoğlu oldu. Son turlara kadar 3.lüğü bırakmayan Kabaoğlu sadece geçen hafta sonu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde antrenman yaparak bu hafta ilk ayak yarışına katıldı. Son turda Ahmet Mutlubaş ile yaptığı mücadele sonucu çakıllara çıkan Kabaoğlu bir sonraki yarışta iddialı bir isim.Bu işe yeni başlayan herkesin kendini kanıtlayabileceği İzmir V2 Challenge yarışına katılım için pist hergün meraklılarına hizmet sağlamaktadır.

Pist yarışlarında isim yapmış kişiler de V2 Challenge ‘ta mücadele etti . Ümit Ülkü Academy İleri Sürüş Eğitimi Okulu’nda aldıkları eğitimden sonra başarıları sonucunda kendilerini V2 Challenge yarışında bulan pilotların da mücadeleleri izleyenlerine heyecan dolu anlar yaşattı.Pilotlar, aileleri ile unutamayacakları bir gün yaşarken İzmir Park’ın tüm hizmetlerinden yararlandılar. Karting Park’ın da aralarda hizmet vermesiyle piste gelen karting severler hizmetten yararlanabildiler.

V2 Challenge Üçüncü Şampiyonası’nın ilk ayak startı ise 09 Aralık 2012 Pazar günü İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde verilecek.

16 araç ile pistte ilk Slalom startı verildi.

Ülkü Motorsport Kulübü’nün ,İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde ilk Slalom organizasyonu 16 aracın katılımı merakla seyreden tribünü ile gerçekleşti.150 metrelik kurulan parkurda 9 engel ile iki tur mücadele eden sürücülerin kazananları ise 1.İsmail Cabacı 2.Berkay Sürücü 3.lük kupasını alan ismi ise Ömer Çakır oldu.Günün tek bayan sürücüsü Zeliha Seçilmiş ise üstün cesaretinden dolayı kupa ile ödüllendirildi. Slalom yarışlarının İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde startının verilmesiyle tüm sezon boyunca bay-bayan tüm sürücüler etkinlikleri İzmir Park sitesinden takip ederek etkinliğe katılabilirler.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.