Jaguar XF, yenilenen iç ve dış tasarımı

Jaguar, klasikleşen modellere imza atan bir marka. Jaguar XF, şimdiden bu klasikler arasında yer almayı başardı. Yeni Jaguar XF, dış tasarımından iç mekanına birçok yeni özellikle donatılmış. Dış çizgileri daha atak, güçlü ve daha da prestijli bir ton taşıyor. 2.2 Diesel motoru, 190 HP güç ve 450 Nm tork üretiyor. 0-100 km’ye erişim süresi ise 8.5 sn.

Etkileyici performans değerlerine karşın, ortalama yakıt tüketimi sadece 5,4 lt/100 km. Buna bağlı olarak ortaya çıkan CO2 emisyon değeri de şaşırtıcı; 149 g/km… Jaguar’a özel Sıralı Vites Sistemi, yeni 2.2 Diesel’de, 8 ileri elektronik, otomatik ZF şanzıman ile yepyeni bir çekiş gücü sunuyor. Bir diğer yenilik olan Intelligent Stop/Start sistemi ise; 5 saniyeden fazla bir süre rölantide beklediğinde, otomobilin kendi kendine stop etmesini sağlıyor.

2012 model Jaguar XF 2.2 Diesel, 59.900 Euro gibi son derece rekabetçi bir fiyatla Türkiye’de satışa sunuluyor. Yenilikçi özellikleriyle geleceğin klasikleri arasında yer alacağına dair güçlü ipuçları veren yeni Jaguar XF 2.2 Diesel, bu sene de uluslar arası birçok ödülü garajına götüreceğini şimdiden hissettiriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.