Kia Motors’a 4 Tasarım Ödülü

Markanın genel tasarım anlayışının değerlendirildiği Marka Tasarım katagorisinde Kia markası, “En İyinin İyisi” ödülüne layık görüldü. Araçların tasarımlarının değerlendirildiği Dış Tasarım katagorisinde ise Kia, 3 farklı modeli ile ödül aldı. Kia’nın SUV modeli Sportage, B segmentinde henüz satışa sunulmamış olan modeli Rio ve D segmetindeki temsilcisi Optima , bu önemli yarışta rakiplerini geride bırakarak ipi göğüslediler. Kia Optima ve Sportage, bundan önce de dünyaca ünlü Red Dot ve iF Tasarım ödüllerinin sahibi olmuşlardı.

Kia’nın Dünyaca ünlü baş tasarımcısı Peter Schreyer konu ile ilgili yaptığı açıklamada : “Otomotiv endüstrisinde son derece etkin olacağına inandığım bu yarışmanın ilkinde böyle başarılı sonuçlar elde etmek hepimizi çok gururlandırdı. Temel tasarım anlayışımızı değiştirerek markamıza yeni bir yüz, yeni bir kimlik kazandırdık. Marka Tasarımı katagorisinde “ En iyinin iyisi” ödülünü almak uluslararası tasarım ekibimizin yoğun çalışmalarının ve global tasarım stratejimizin kabul gördüğünün en son kanıtı oldu. Biz, ürettiğimiz otomobillerin sıradanlıktan uzak bir hayat tarzını benimseyen insanların ilgisini çekmesini istiyoruz ve tasarım ilk etapta bunu yapabilmenin tek yolu. Kia Motors’un vizyonu çok açık; tasarımlarımızla müşterilerimizin kalplerinde yer edinmek ve bu yolla onlarla iletişime geçmek.” ifadesini kullandı.

Automotive Brand Yarışması’nın birincileri ödüllerini 13 Eylül 2011 tarihinde Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarında düzenlenecek olan Otomotiv Tasarımcıları Gecesi’nde alacaklar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.