Kia Soul yenilendi

Kia’nın en sıradışı tasarıma sahip farklı çizgileriyle en ilgi çeken modeli Soul yenilendi.
Kia’nın Avrupalı tüketicileri için özel olarak tasarladığı Soul artık kullanıcılarına daha zarif
ve yenilikçi bir tasarım ve daha performanslı bir sürüş sunuyor. Yenilenen Kia Soul ülkemizde
1.6 lt, 128 HP dizel motor ve hem manuel, hem de otomatik vites seçeneği, X-Pect ve X-Tra
olmak üzere iki farklı donanım paketi ile 54.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyo


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Kia Soul Yenilendi

Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul, her yönüyle benzersiz bir tasarıma sahip ve kendi tarzını yaratan bir araç. Kia Soul, Kia’nın son yıllarda değişen ve gelişen tasarım anlayışında önemli bir yere sahip.

Geçtiğimiz Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni yüzüyle ilk kez otomobilseverlerin karşısına çıkan yeni Soul, daha geniş ve dengeli bir görüntü, daha zarif bir tarz kazandı. Aracın burun kısmının 15 mm uzatılmasıyla toplam uzunluk 4,120 mm’ye çıktı. Ön sis farları daha büyük olarak tasarlanan yeni Soul’de ayrıca ön alt hava girişi daha geniş hale getirildi. Yeni ve daha güçlü ikiz ampullü siyah çerçeveli ön farlar ve ikiz ampullü gündüz aydınlatma lambaları, daha iyi bir aydınlatma için kullanılıyor.

Yeni stil 16 ve 18 inç alüminyum jantlar, kapı kolları ve yan aynalar, Soul’un profiline önemli bir katkı sağlıyor. Arka kısımda ise, siyah tamponun gömme panelinin uzatılmasıyla, aracın sis lambaları dışa dönük hale getirildi. Bu da araca daha uzun bir görünüm ve daha akıcı çizgiler kazandırdı.

İç ve dış tasarımda gerçekleştirilen yeniliklerin yanısıra araçta önemli teknik iyileştirmeler de yapıldı. Yeni Kia Soul artık, 6 ileri vites seçeneği ile satışa sunuluyor. Hem düz hem de otomatik şanzıman seçeneğinde sunulan 6 ileri vites ile Soul, artık çok daha atak bir sürüş karakteri sergiliyor. 6 ileri vitesin kullanılmasıyla, Soul’un sürüş konforu ve gürültü seviyesinde önemli ölçüde iyileştirmeler kaydedildi, böylece araç içi yaşam daha konforlu hale geldi.

Araca kolayca girilip çıkılmasını sağlayan uzun kapılar ve yüksek koltukların yanı sıra, geriye doğru uzanan ön göğüs, üçlü gösterge paneli ve kalın kollara sahip direksiyon simidi, Soul’un kabininde ferahlık ve işlevselliği uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Kia Soul, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler gibi sıradışı ve keyifli özellikleri ile rakiplerinden çok farklı olduğunun sinyallerini veriyor.

Hem sürücü hem de yolcular için mükemmel bir sürüş deneyimi sunan Kia Soul’de son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Kia Soul ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESP, ESS ( Ani fren uyarı sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ), aktif ön koltuk başlıkları, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı gibi güvenlik donanımları mevcut.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.