Koleos, rakipsiz konforlu dinamik SUV

Renault Koleos, bu yıl yenileniyor. Temel değişiklikler, dış tasarım ve iç ambiyans ile aynı zamanda CO2 emisyonları ve yakıt tüketimlerini önemli ölçüde azaltan dizel motor seçeneklerini kapsıyor. Araç böylece üst gam karakterini güçlü bir şekilde ortaya koyuyor ve 2008’deki lansmanından bu yana konfor, çok yönlülük, modülerlik veya daha da basit ve hızlı kavrama sistemi gibi beğeni gören güçlü yanlarını da koruyor.

Daha dinamik ve sağlam bir tasarım

Koleos’un ön yüzü araca daha da fazla kişilik ve sağlamlık kazandırmak amacıyla yeniden çizildi. Önceki versiyondaki Renault logosunun her iki tarafında bulunan iki hava girişi, şık kromlu ızgaraya geniş alan bırakıyor. Yeniden çizilen ve inceltilen farlar aracın dinamik karakterini güçlendiriyor. Daha modern dış dikiz aynaları artık LED’li flaşörler içeriyor.

Aracın profili, yükseltilmiş zemin yüksekliği, genişletilmiş çamurlukları, yeni modern ve sportif jantları 4×4 dünyasının sağlamlık unsurunu vurguluyor. Arka tarafın farklı tarzı korundu. Eğimli çerçeve araca orijinalliğini ortaya koyan atak bir duruş kazandırıyor. Yeni Renault Koleos dinamik ve modern yeni turuncu Cayenne rengi ile müşterilerin beğenisine sunulacak.
İç mekanda algılanan kalite ve donanımlara özel bir itina gösterildi. Yeni döşemeler ve dekorasyon unsurları aracın şık ve seçkin karakterini güçlendiriyor. Gösterge paneli ve aydınlatması da araca daha modern bir stil vermek amacıyla yeniden tasarlandı. .

Azalan CO2 emisyonları ile tüm yollarda güvenli ve rahat SUV

4,52 metre uzunluğunda ve 1,85 metre genişliğindeki Yeni Renault Koleos, ülkelere göre, bir SUV için yüksek dinamik performanslar sunan dizel 150 ve 175 hp (M9R) ve benzinli 170 hp (TR25) motor seçeneklerine sahip.
Araçta motor ve vites kutusunda gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde, dizel motor seçeneklerinin CO2 emisyonları azaltıldı. Örneğin, dCi 150 4×2 versiyonu sadece 148 g salım sergiliyor ve örneğin Fransa’da çevre vergisinden muaf tutuluyor. Dizel motorların en büyüğü dCi 175’nin emisyon değeri de azaltılarak 166 grama çekildi.

Çok yönlü Yeni Koleos stabilize köy yollarında şehirlerin asfalt caddelerinde olduğu kadar rahat. 4×4 versiyonda, Nissan tarafından geliştirilen entegre şanzımanı araca gerçek aşma kapasiteleri sağlıyor. Şehir ortamında, aracın boyutları, hassas direksiyonu ve dayanıklılığı çevik ve rahat bir sürüşü garanti ediyor.

Renault’un aktif ve pasif güvenlik konusundaki uzmanlığı, EuroNcap çarpma testlerinde lansmanından itibaren 5 yıldız alan bu SUV modele aynen uygulanıyor : ESP, AFU, programlı şekil değiştirebilir yapısı, 6 hava yastığı veya aktif ön-gergili emniyet kemerleri gibi güvenlik unsurlarını tamamından yararlanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.