Kontrol Lastik Tedarikçisi Oldu

Motor sporlarına verdiği desteği her geçen gün artıran, lastikte performans ve kalitenin adresi Yokohama’nın Formula 2’de kontrol lastiği markası olarak seçilmesi Japon markasının portföyüne ikinci bir FIA şampiyonluğu eklenmesi anlamına geliyor. Yokohama, 2006 yılından bu yana FIA Dünya Yarış Otomobilleri Şampiyonası’na kontrol lastiği tedarik ediyor.

Yokohama’nın tek kişilik yarışlarda sahip olduğu deneyim bunlarla da sınırlı değil. WTCC destek serisinde, Formula Master’da ve sembolik Formula 3 Macau Grand Prix yarışlarında yirmi yıldan uzun bir süre kullanılan Yokohama, deneyimleri arasına Alman F3 şampiyonasının kontrol lastiği tedarikçiliğini de ekledi. Williams Grand Prix Mühendisliği tarafından tasarlanmış ve 400 bhp turbo şarjlı 1800 cc motorlu araçlarda kullanılan Yokohama, Formula 2’de benzersiz bir performans-maliyet oranı elde etti.

Yokohama, tıpkı WTCC’de olduğu gibi Formula 2’de de, Advan A005 lastiğini kuru; A006’yı ise ıslak yol koşulları için sunacak. Bununla birlikte lastik yapısı Formula 2 için özel olarak tasarlanacak. 240/600R13 boyutlarındaki ön lastikler ve 300/600R13 boyutlarındaki arka lastikler, Yokohama’nın İngiltere distribütörü, Yokohama HPT Ltd tarafından tekerleklere takılacak ve merkezi bir çalışmanın parçası olarak MSV tarafından yarışlara sevk edilecek. Yokohama aynı zamanda sürücülere, takımlara ve MSV’ye danışmanlık yapmak ve teknik destek vermek üzere personel de gönderecek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.