MINI Countryman’i “2011 En Güvenli Araç”

Woodcliff Lake, New Jersey – 7 Mart 2011. 2011 MINI Cooper Countryman yapılan son testlerde ön, yan, devrilme ve arka darbe korumasında “İyi” derecesini kazanarak Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü’nün (IIHS) “Top Safety Pick” (En Güvenli Araç) ünvanını elde etti.

MINI ABD Marka Müdür Yardımcısı Jim McDowell “Güvenlik, MINI için en öncelikli konulardan biridir ve Countryman’in, Enstitü’nün testlerinde bu kadar başarılı bir performans gösterdiği için çok mutluyuz,” dedi. “Bu sonuçlar küçük otomobillerin kullanışlı olmalarının yanı sıra güvenilir bir tercih oldukları fikrini de güçlendiriyor ve bunların yanı sıra MINI kullanıcıları, önemli bir küçük otomobil özelliğine daha sahipler… Sürüş keyfi” diye ekledi.

MINI Countryman, IIHS “Top Safety Pick”(En Güvenli Araç), unvanını alan ilk MINI ve IIHS’nin, devirmeli kazalarda en sıkı kriteri olan tavan sağlamlığı konusunda “iyi” performans derecesini elde eden, BMW Group çatısı altında yer alan ikinci model. Countryman’in tavanı, otomobilin ağırlığının neredeyse 5 katına eşit bir güce karşı dayanıyor. Karşılaştırmak gerekirse, şu anki ABD standardı araçlarda 1.5 kat ağırlığa kadar dayanabilmeleridir.

Bu dereceleri kazanmak için, “İyi” darbe testi derecelerine ek olarak, standart olarak tüm MINI modellerinde bulunan ve önemli çarpışma uyarı özelliği olan elektronik denge kontrolü (ESC) donanımına sahip olunması gerekiyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.