Mükemmellik Anlayışının İfadesi

LEIPZIG, Almanya


Yenilik ve üstün kaliteye olan bağlılıkla bilinen Porsche ve Mobil, 1996’dan bu yana 1 milyonu aşkın Porsche otomobilin fabrika dolumunu Mobil 1 ile gerçekleştirildiğini duyurdu. Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’dan endüstrinin önde gelen isimleri tarihi öneme sahip bu kilometre taşını kutlamak üzere Leipzig, Almanya’daki fabrikada toplandı.

Bu işbirliği yeni buluşlar ve üstün performans ile birlikte motor verimliliğinde kayda değer gelişme sağlayarak, her iki ortağın da otomotiv dünyasında teknolojik açıdan ilerlemesine sahne oldu.

Bu başarılı ilişki, meraklılarının satın almak için anlayışla sıra beklediği büyük ilgi gören Porsche 911’in yanı sıra, Porsche modellerinin en yeni üyesi Boxster’ın da fabrika dolumunun Mobil 1 yağı ile yapılmasıyla 2012 yılında daha da güçlenecek.

Porsche AG Motor Sporları Geliştirme Müdürü Dieter Steinhauser şöyle konuştu: “Dayanıklılık yarışlarında, bütün parçalar ve sistemler aşırı strese tabi tutulurlar. Bu yüzden yüksek performanslı yağlar, motor sporlarında başarılı olmak için hayati önem taşır. Yarış otomobillerimizin ilk dolumunda, dünyanın dört bir yanındaki yarış pistlerindeki rekabette verimliliğini kanıtlayan Mobil 1 motor yağları kullanılır”.

Porsche AG’nin uzman mühendisleri tarafından tüm küresel pazarlar ve Porsche uygulamaları için tek bir yağın ve 0W-40 viskozite sınıfının tercih edilmeye devam etmesi, tam sentetik Mobil’in teknik üstünlüğünün ve pistlerden şehir içi kullanımına, spor otomobillerden SUV’lere kadar uygulanabilirliğini vurguluyor.

Yeni Porsche modelleri gelişmiş tasarımları ile performansta yeni zirvelerine ulaşırken, Mobil 1 yağının ileri teknolojisi sayesinde performans çıtasını daha da yükseltiyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.