Petroleum fuarı’nda halkı tasarrufa davet etti

Shell, enerji sektörünü 7-10 Nisan tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturan Petroleum İstanbul 2011 Fuarı’na katıldı. Shell fuarda, Shell Autogas, Shell FuelSave tasarruf yakıtları ve Shell yakıt tasarrufu simülatörü ile yer aldı. Shell Autogas’un sunduğu üstün kalite hakkında bilgi verilirken, dizel ve benzin seçeneklerinde yaklaşık bir depoda 1 litreye varan tasarruf sağlayan Shell FuelSave teknolojisi de ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Shell ayrıca fuar alanında bir tasarruf simülatörünü de kullanıma sundu. Fuara katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Shell tasarruf simülatörünü denedi.

Büyük ekranı, direksiyonu, pedalları, sürücü koltuğu ve tüm teknik ekipmanıyla gerçek bir otomobil şeklinde tasarlanan simülatör, şehir içi yollardan, otobana kadar farklı alternatifler içeriyor. Ziyaretçilere, simülatördeki 3 farklı senaryo ile yakıt ekonomisi formülleri hakkında bilgi verildi. Ziyaretçiler, simülatör ile araç kullanırken yakıt tasarrufu konusunda yaptıkları hatalar ve sürüş alışkanlıklarında yapacakları küçük değişikliklerle nasıl fark yaratacaklarını deneyimlediler.

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna konuya ilişkin şunları söyledi:

“Shell olarak, yakıt ekonomisi konusunda her zaman ilkleri yapmayı hedefliyoruz. Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ürünümüz; piyasaya sunulduğu Temmuz 2009’dan bu yana (2010 yılı sonuna kadar) kullanıcılarına yaklaşık 20 milyon litre tasarruf ettirdi. Ocak ayında dizel araçlar için FuelSave Diesel’i piyasaya sunduk. Tüm dizel araç kullanıcılarının Shell FuelSave Diesel kullanması durumunda da yaklaşık olarak 311 milyon litrelik yakıt tasarrufu sağlanacağını öngörüyoruz.* FuelSave marka elçimiz Burcu Esmersoy ile halkı tasarruf konusunda bilinçlendirme çalışmalarımız devam ediyor. Geçenlerde duyurusunu yaptığımız Ekim ayında 11 ülkede aynı anda düzenlenecek rekor denemesinde Shell FuelSave Tasarruf Takımı’mızı Guiness Rekorlar Kitabı’na sokmayı hedefliyoruz. Takımda yer almak isteyen herkes www.shell.com.tr/fuelsave web adresindeki veya Shell istasyonlarındaki başvuru formunu doldurabilirler.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.