Peugeot, gamda yükseliş

Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’ndaki 3900 m2’lik standında 40 adet seri üretim ve konsept otomobil sergiliyor. Bunlar arasında tam 10 adet Yeni Peugeot 208 yer alıyor. Batı Avrupa’da yılın 2. çeyreğinde piyasaya sunulan bu model, Ağustos sonu itibariyle, daha uluslararası piyasalara sürülmeden önce bile, 103 000’den fazla müşteri kazanmış bulunuyor. Paris Otomobil Fuarı’nda örtüsü açılacak olan 208 Type R5, stantta Peugeot’nun sportif genlerini hatırlatıyor.

Cenevre Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan 208 XY ve 208 GTi, Paris Otomobil Fuarı’nda, piyasaya sürülmelerinden altı ay önce, nihai tasarımlarıyla sergileniyorlar. Paris Otomobil Fuarı’nın ziyaretçileri, Peugeot standında yeni RCZ ile tanışabiliyorlar. RCZ R Concept, mat siyah ve bakır rengiyle Paris Otomobil Fuarı’nda ilk defa görücüye çıkıyor.

Peugeot’nun üç HYbrid4 modeli de, tam hibrit dizel çekiş zincirlerinde gerçekleştirilen teknolojik ve çevresel ilerleme sayesinde, gam yükselişi stratejisinin içinde yer alıyorlar.Son olarak Peugeot standında Marka’nın köklü süper otomobiller geleneği çerçevesinde, Onyx ziyaretçilere hayaller kurdurmaktan geri kalmıyor.

Peugeot son olarak Paris Otomobil Fuarı’nda basın mensuplarına özel olarak, uluslararası büyüme stratejisinin hızlandırılmasındaki en önemli iki kozunu tanıtıyor: Peugeot 301 ve 2008 Concept.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.