Renault elektrikli araçlar konvoyu

• 2010 Temmuz ayı ile 2011 Mayıs ayı arasında Renault, Kangoo Express Z.E ve Fluence Z.E. ile test sürüşleri yaptırıyor.

• Renault Roadshow Z.E. (Elektrikli Araçlar Konvoyu) 16 ülkeyi ziyaret ediyor.

• 2 binin üzerinde kişi bu iki elektrikli araç ile test sürüşü yapma olanağı buluyor.

• Türkiye’deki Roadshow 4 – 8 Nisan 2011 tarihleri arasında Santral İstanbul’da gerçekleştiriliyor. 5 gün boyunca sürecek organizasyona kiralama firmaları, müşteriler, basın mensupları, ünlüler ve kanaat önderleri katılıyor.

• Nisan 2010’da tanıtımı yapılan Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. modelleri, Renault Z.E. ürün gamının 2011 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak olan ilk modelleri olacak.

İlk iki elektrikli aracının satışa sunulmasından önce Renault, Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. ile bir Avrupa ve Türkiye turu gerçekleştiriyor. Bu organizasyon sonunda medya mensupları, kurum temsilcileri ve kanaat önderlerinden oluşan yaklaşık 2 bin kişi Renault’nun iki elektrikli araç prototipinin direksiyonuna geçme fırsatını bulmuş olacak.

Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. 15 Nisan 2010’da tanıtıldı ve bu tarihten itibaren www.renault-ze.com sitesinde ön siparişleri yapılabiliyor. Aracını seçmek ve lansmandan itibaren elektrikli araca öncelikli olarak sahip olmak için müşterinin on-line kaydını yaptırması yeterli olacak.

Otomobilin ömür döngüsü boyunca çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin öneminin bilincinde olan Renault, uzun yıllardan beri otomobillerinin kullanım ömürlerinin her bir aşamasında (üretim, kullanım, geri dönüşüm) çevreye bıraktıkları izlerin azaltılması konusunda çalışmalar yapıyor. Renault eco² çevre stratejisi çerçevesinde, Renault mümkün olan en fazla sayıda tüketiciye en ileri teknolojileri erişilebilir bir fiyata sunmanın son derece önemli olduğunu düşünüyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.