Şampiyonayı da 2. tamamladı..

Ankara Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en eski rallisi olma özelliğini taşıyan “Hitit Rallisi” 19-20 Kasım tarihleri arasında Antalya’nın Kemer bölgesinde gerçekleşti. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Yüce Auto Skoda desteğiyle Bonus Parkur Racing adına Fabia S2000 ile yarışan Burak Çukurova, sezonun son yarışında da mücadeleyi bırakmadı ve yaşadığı tüm aksiliklere rağmen sezonun son rallisini 2. sırada tamamladı. Bu ikincilik Çukurova’ya Türkiye Ralli Şampiyonası genel klasmanında da 2’nciliği getirdi.
Skoda Pilotu Burak Çukurova ve Co-pilotu Ünal Tezel, 38. Hitit Rallisinde 9’u özel etap olmak üzere toplam 424 kilometrelik toprak zeminde Fabia S2000 ile rakiplerine karşı güzel bir mücadele verdiklerini ve yarışı 2’nci sırada bitirdiklerini kaydetti. Çukurova ve Tezel, 7 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nın genel klasmanında da yarışan 68 sporcu arasından 2’nci olarak tamamladıklarını belirterek şunları söylediler:

” Türkiye Ralli Şampiyonasının 7’nci ve son ayağı olan Hitit Rallisi’nin bizim açımızdan güzel heyecanlı bir yarış olmasını bekliyorduk. Fakat yarış öncesi otomobilin yurtdışından geç gelmesi ve test yapamamamız biraz moralleri bozmuş olsa da yarışa hızlı bir şekilde podyumda yer alma hedefiyle başladık. Rakiplerimiz arasında 3 kere Avrupa Şampiyonu olmuş bir ekibe karşı yarışıyor olmak bizi ayrıca heyecanlandırıyordu. Yarışa başladığımız andan itibaren maalesef yaşanan ufak sorunlar sezon boyunca olduğu gibi yine peşimizi bırakmadı. Önce diferansiyel arızası, daha sonra fren problemi ve interkom arızası ile yarış bizim açımızdan zor bir hale geldi. Bu şartlar altında öncelikli hedefimiz olan podyum hedefimizden sapmayarak yarışı Avrupa şampiyonu Luca Rossetti’nin özel katılımcı olmasından dolayı genel klasmanda 2. olarak tamamladık.7 yarıştan oluşan Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Yüce Auto Skoda’nın desteğiyle 2 birincilik 2 ikincilik ve 2 üçüncülük alarak genel klasmanda 2’nci olarak tamamladık. Sezon boyunca yanımızda olan, desteklerini biran olsun esirgemeyen tüm Yüce Auto ailesine, seyircilerimize ve bizi sevip destekleyen herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz.’

Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi, toplam 7 yarıştan oluşan 2011 Türkiye Ralli Şampiyonasını 104 puan toplayarak 2. sırada tamamladı. Başarılı pilotlar, Super 2000 kategorisi olan sınıf 2 kategorisini de 41 puan toplayarak 2. sırada tamamlayarak şampiyonayı noktaladılar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.