Toyota ve Leaseplan hibrid için ortak oldu

Son 3 yılda kiralama yöntemiyle 200 adedi Avrupa’da olmak üzere dünyada 600 adet prototip Prius Plug-in Hybrid’in test sürüşlerini gerçekleştiren Toyota, 2012 yılında Prius Plug-in Hybrid’i Avrupa pazarına sunmaya hazırlanıyor. Toyota Avrupa, LeasePlan ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, alternatif enerjilerle çalışan araçlar konusundaki deneyim ve uzmanlığını paylaşacak. Dünyada 1,3 milyon araç ile en geniş filo portföylerinden birine sahip olan LeasePlan ise, Prius Plug-in Hybrid ve şarj edilebilen elektrikli hibrid araç eknolojisinin (PHEV) daha geniş kitlelerce tanınmasını sağlayacak. Müşterilerine Prius Plug-in Hybrid’in çevreci ve operasyonel faydalarını da aktaracak olan LeasePlan, pazara sunulmasının ardından Prius Plug-in Hybrid’i de filosuna dahil ederek büyük kurumsal müşterilerine en yenilikçi çevreci filo çözümlerini sunma imkanı bulacak.

Toyota Avrupa Başkanı Didier Leroy, Prius Plug-in Hibrid’in Frankfurt Motor Show’da dünya prömiyeri gerçekleştirilen üretim modeli ile sürdürülebilir ulaşım adına önemli bir döneme girildiğini belirterek “Aracın pazara sunulmasının ardından LeasePlan ile gerçekleştireceğimiz ortaklık filo müşterilerimize daha çevreci ve verimli bir ulaşım çözümü sunma taahhüdümüzü destekleyecektir.” dedi. Leroy, Toyota’nın 3.3 milyon hibrid aracının dünyanın tüm yollarında olduğunu da kaydederek “Tanıtımını yaptığımız olan Prius Plug in Hybrid kurumumuzun sürdürülebilir ulaşım, enerji tüketiminin düşürülmesi ve CO2 emisyonlarının azaltılarak hava kalitesinin iyileştirilmesi yolculuğunda yaptığı önemli bir adım olacaktır. LeasePlan ile yaptığımız bu ortaklık, çevreci teknolojiler konusunda bilinç yaratıp algıyı güçlendireceği gibi, bizi müşteri tabanıyla da biraraya getirecektir.” şeklinde konuştu.

LeasePlan Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Vahid Daemi de Toyota ile gerçekleştirilen ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek, “Yıllardır müşterilerimizin operasyonel ve çevreci performanslarını artırmak için çalıştık. Toyota ile yapılan bu ortaklık, hem müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak hem de sürdürülebilir ulaşım konusundaki amaçlarımızı gerçekleştirmede bir dönüm noktası olacaktır. Toyota ile işbirliği üzerinden sağlayacağımız kazanımlar global GreenPlan hizmetimize de katkıda bulunacaktır.”dedi.
Toyota’nın LeasePlan ile birlikte İtalya’da yapmış olduğu tanıtım büyük kurumsal müşterileri tarafından ilgi ile karşılandı. Toyota’nın 2012 yılında Prius Plug-in Hibrid’i pazara sunması ile birlikte Almanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve Hollanda’daki diğer LeasePlan müşterileri de aracı test etme imkanına kavuşacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.