Tümüyle yeni Mazda6

Sarsıntısız, yüksek performanslı sürüş özelliklerini Mazda’ya özgü sportif ve doğrusal yol tutuş performansıyla bütünleştiren Mazda6, SKYACTIV teknolojisini ve markanın benzersiz i-ELOOP fren enerjisi rejenerasyon sistemini ilk kez birlikte sunuyor. Bu, modelin hiç olmadığı kadar güçlü ve tasarruflu olduğu anlamına geliyor. Tasarımcılar ve mühendisler, araca mükemmel formlar kazandırmak üzere iş birliği içerisinde çalıştı. Sonuç olarak her şey olması gerektiği gibi oldu: Müşterilere göründüğü kadar mükemmel bir araç sunuldu.

İlk kez Paris Otomobil Fuarı’nda yan yana sergilenen sedan ve wagon modelleri, toplam uzunluk, dingil mesafesi ve kabin boyutları gibi alanlarda segmentlerinde ya lider ya da lidere yakın bir konumda yer alıyor. Bu özellikler, sürücü ve yolculara en üst seviyede konfor sunulduğu anlamına geliyor. SKYACTIV teknolojisinin yenilikleri sayesinde yeni Mazda6, geniş boyutlarına rağmen mevcut modelden daha hafif olma özelliği taşıyor.

Modelin güç aktarma organları daha fazla güç ve yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde optimize edildi. Daha fazla yüksek ve ultra yüksek dayanıklılıkta çelik kullanımı sayesinde şasi ve gövde yapıları daha sağlam hale getirildi. Direksiyon ve süspansiyon sistemleri, düşük hız çevikliği ile yüksek hız dengesini bir araya getirerek modelin CD segmentinde eşine az rastlanır bir tepki performansına sahip olmasını sağladı. Ayrıca daha sessiz ve daha aerodinamik özelliklere sahip olan yeni Mazda6, güvenlik konusunda da rakiplerini geride bırakıyor.

Canlılığı, gücü ve çevikliği (temel KODO tasarım unsurları) yansıtan markaya özgü kanat şeklindeki ön yüz tasarımı ile yeni Mazda6, insanların baktıkları andan itibaren direksiyonunun başına geçmek isteyecekleri bir otomobil. Benzersiz performansı ve yol tutuşu sürücüleri, direksiyon başına geçtiklerinde de hayal kırıklığına uğratmayacak seviyede.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.