Uluslararası ticari aracı (İvoty) ödülünü aldı!

168 puan üzerinden 104 puan alan Kangoo Z.E.; Iveco Daily, Fiat Ducato ve VW Caddy’yi geride bırakarak prestijli bir ödül olan « 2012 Yılının Ticari Aracı – International Van of the Year 2012» ödülünü kazandı. Ödül, Belçika’daki 14. Uluslararası “Trailer” Fuarı’nın açılış gecesinde Renault’un Ticari Araç Bölümü Direktörü Jean-Marie Hurtiger’e verildi. Jüri başkanı Pieter Wieman şu açıklamada bulundu: Kangoo Z.E. ile Renault, elektrik motorlu aracı Avrupa’da ticari araç kullanıcıları için erişilebilir kılıyor. Karayolu taşımacılığındaki mevcut sorunların en önemlilerinden biri olan çevreye çok önemli bir katkı sağlıyor.

Jean-Marie Hurtiger şu açıklamayı yaptı « Bu ödül, Renault’nun dört elektrik motorlu aracından biri olan Kangoo Z.E. projesinde yıllardan beri özverili çalışmalar yapan Renault çalışanlarını ödüllendiriyor. Bu maceraya etüt büro, Maubeuge fabrikası, ticari bölüm olmak üzere şirketin tüm meslek birimleri katıldı. Kararlılık, yaratıcılık ve özellikle de şimdi meyvelerini veren iyi bir ekip ruhu göstererek bu zorluğun üstesinden geldiler.

Kangoo Z.E., bir Renault ticari aracı

1998’den beri Avrupa’da ticari araç pazarının lideri olan Renault, Kangoo’nun elektrik motorlu versiyonu olan Kangoo Z.E. ile ticari araç gamını genişletti. Kangoo Z.E. bir üretici tarafından fabrikada tamamen üretilen % 100 elektrik motorlu ilk hafif ticari araç.
Bataryanın taban saçı altına yerleştirilmesi sayesinde, Kangoo Z.E., termik versiyonla aynı yükleme kapasitesini ve aynı boyutları koruyor. Kangoo Z.E., Fransa’daki MCA Maubeuge fabrikasında termik Kangoo ile aynı bantta 2 farklı uzunluk ve 3 versiyon halinde üretiliyor. Bunlar Kangoo Z.E., 2 koltuklu Kangoo Z.E. Maxi, 5 koltuklu Kangoo Z.E. Maxi. Bu çeşitlilik , 3 ila 4,6 m3 arasında faydalı hacim, eşya ve insan taşıma olanağı profesyonel müşterilerin birçok ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.