V2 Challenge İstanbul’un Efendisi

Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı ve amatör pilotların katılımıyla düzenlenen V2 Challenge İstanbul’un final mücadelesi 31 Mart Cumartesi günü Körfez Yarış Pisti’nde koşuldu. İlk iki yarışta iki farklı pilotun 1’incilik kürsüsüne çıktığı V2 Challenge İstanbul’da gelenek yine bozulmadı. Kıran kırana geçen mücadele sonunda podyumun ilk basamağında, ilk yarışı 3’üncü tamamlayan, 2’incide ise yarış dışı kalan Berk Engin yer aldı. Podyumun 2’inci basamağına ise kupayı kaldırmaya en yakın isim Ümitcan Özdemir çıkarken, 3’üncü ise, sadece son iki yarışa katılan Semih Geylan oldu.

Seyir zevkiyle motorsporu sevenlere zevkli olduğu kadar heyecanlı dakikalar yaşatan mücadelenin son yarışında aynı zamanda ilk V2 Challenge İstanbul Organizasyonu’nun da kupaları sahiplerini buldu.

İlk kupanın sahibi

İlk yarışı mart ayı başında düzenlenen V2 Challenge İstanbul’un final yarışı öncesi genel sıralamada 15’şer puanla ilk iki sırayı paylaşan ilk yarışın galibi Yiğit Timur ve genç pilot Ümitcan Özdemir vardı. Yiğit Timur, son yarışta iyi bir derece elde edemese de genel sıralamada 16 puanla V2 Challenge’ın 2’incisi olarak kendi adına başarılı bir derece almış oldu.
Yarışı sonuna kadar puan avantajını kaybetmemek için dikkatli bir tavır sergileyen Ümitcan Özdemir ise, en yakın rakibi Yiğit Timur’un sıralama gerisine düşmesiyle rahat bir nefes aldı ve 21 puanla ilk V2 Challenge İstanbul kupasının sahibi oldu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.