Volkswagen yeni passat CC’de tenneco

Tenneco Başkanı ve CEO’su Gregg Sherril “Elektronik süspansiyon pazarındaki payımızı büyütmeye devam ediyoruz ve VW‘e de CES amortisörünü tedarik etmekten dolayı çok mutluyuz. Araç sürüş ve yol tutuş özellikleri tüketicilerin araç satın alma kararında anahtar faktör olmaya devam ediyor. Dolayısıyla VW gibi birçok üretici, performans özelliklerini arttırarak araçlarını farklılaştırmak için elektronik süspansiyon teknolojisini kullanıyor” dedi.

Tenneco, CES amortisörlerinin yüksek adetli üretilen araç platformundaki ürün gamını genişleterek global elektronik süspansiyon pazarındaki payını 4 katı kadar büyütmeyi hedefliyor.

Tenneco’nun, valf üreticisi Öhlins Racing ile birlikte geliştirdiği CES amortisörleri; sürücü, yol durumu, hız ve manevra gibi dinamiklere bağlı verilere göre sürekli ayarlanabilen bir sistemle konfordan ödün vermeden direksiyon hakimiyeti ve yol tutuşunu iyileştiriyor. 10 milisaniyelik zaman dilimlerinde verdiği tepkilere göre gerçekleşen valf ayarlamasıyla CES amortisörleri günümüzün en avantajlı elektronik süspansiyon sistemidir ve Tenneco’nun İspanya Ermua’da bulunan fabrikasında üretilmektedir.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.