Yeni a6 Multitronic satışa sunuldu

Alman otomotiv devi Audi’nin Türkiye’de mayıs ayında satışa çıkan yedinci nesil A6 modeline bir motor seçeneği daha eklendi. 2.0 TDI motor ve multitronic şanzıman seçenekli Yeni A6’lar tüm Doğuş Otomotiv – Audi Showroom’larında satışa çıktı. 177 HP gücündeki A6 2.0 TDI, 380 Nm torka sahip. Saatte 222 kilometre hız yapabilen yeni A6, 100 kilometrede sadece 5.0 lt yakıt tüketirken, 100km/s hıza 8,2 sn’de ulaşıyor . A6 2.0 TDI multitronic’in karbon salınımı da bir hayli düşük. Çevreci A6 kilometrede sadece 132 g karbon salınımına sahip. Bu modelin anahtar teslimi satış fiyatı 70 bin 507 Euro’dan başlıyor.

Alüminyum teknolojisi, hafif gövde

Gövdesinin büyük bölümü alüminyum ve ileri teknoloji ürünü çeliklerden yapılan yeni A6, son derece hafif, sağlam ve çok daha güvenli. Yeni A6, standart olarak xenon farlar, LED stop farları ile etkileyici bir görünüme de sahip. Tasarımı, atletikliğin ve zarafetin somut bir örneği olan 1685 kilogram ağırlığındaki yeni A6, 4,91 metre uzunluk, 1,87 metre genişlik ve sadece 1,46 metre yüksekliğiyle sınıfındaki en spor görünüme sahip.

Kazaları “önceden seziyor”

Yeni A6’da standart olarak sunulan Audi pre sense basic, pek çok durumda kazaları ve kazaların sonuçlarını azaltabiliyor veya tamamen önleyebiliyor. Opsiyonel olarak Stop&Go fonksiyonlu uyarlanabilir hız sabitleme sistemi ile birlikte Audi pre sense ön veya Audi side assist ile birlikte Audi pre sense arka da isteğe bağlı olarak sipariş edilebilir. Audi Side Assist (aktif şerit desteği), sürücünün A6’yı rotasında tutmasına yardımcı olurken, park asistanı ise paralel park sırasında sürücüyü, sıkıcı direksiyon manevrasından kurtarıyor.

A6 internete bağlanıyor

Audi yeni A6’yı Bluetooth araç telefonu aracılığıyla internete bağlıyor. MMI Navigasyon plus ile birlikte alındığı takdirde, WLAN kablosuz erişim noktası, araçta diz üstü bilgisayar, ipad ve benzeri mobil cihazların wireless ağ üzerinden internete bağlanmasını sağlıyor. Hi-fi serisinin en üst modeli ise Bang & Olufsen Gelişmiş Ses Sistemi de yeni A6’da opsiyonel olarak sunuluyor. Audi ayrıca önemli bilgileri ön cama yansıtan isteğe bağlı head-up ön görüntü ekranını da sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.