Yeni Lamborghini Aventador

Yeni Pirelli Roadster, Amerika’nın Florida eyaletinde normal yollarda ve Homestead pistinde uluslararası basına tanıtılırken, aracın ön lastiklerinde 255/30ZR20 ölçülü, arka lastiklerinde ise 355/25ZR11ölçüsünde PZero lastikler kullanıldı.

Gazeteciler tanıtım boyunca yeni Lamborghini Aventador’un tam performansını P Zero Corsa ve P Zero lastikleri ile test etme imkanı buldular. Pirelli’nin ultra yüksek performans serisininbir parçası olan P Zero Corsa, özellikle yeni Roadster’ın performans ve gücünü yarış pistlerinde vurgulamak için tasarlandı.

En son çıkan Lamborghini’nin özel siparişle üretilen P Zero lastikleri, Pirelli ve Lamborghini mühendislerinin yakın işbirliğinin sonucu, en iyi yol tutuş, konfor ve aracın sadece üç saniye içinde 100 km/s hızdan 350 km/s hıza çıkabilmesini garanti ederek segmentinde çığır açıyor.

Geliştirme işi, Pirelli teknisyenleri tarafından özellikle lastiklerin yuvarlanma direnci üzerinde durularak gerçekleştirildi. Lamborghini’nin dört çeker sisteminin ihtiyaçlarına en iyi cevapları vermek için, lastiklerin yapısında özel kullanılıyor. Bu, lastiğin, deforme olmasını, yüksek performansı sürdürmesini ve yuvarlanma karakterinin korunmasını sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.