Yenilenen Toyota Hilux “durdurulamayan güç”

1967 yılından bu yana dünyada 13 milyon kullanıcı ile buluşan Hilux, sofistike tasarım ve daha fazla güç sunmak üzere yenilendi. Avrupa pick-up segmentinin yüzde 25’ini elinde bulunduran Hilux, aynı zamanda son üç yıldır ardarda Avrupa’da segment lideri olma başarını gösteriyor.

Kutuplardan volkanlara dünyanın en zorlu arazilerinde “durdurulamaz” olduğunu kanıtlayan Hilux, kalite, güvenlirlik ve dayanıklılığın simgesi olmaya devam ediyor. Kuzey kutbuna ulaşan lastik tekerlekli tek araç olan Toyota Hilux, geçtiğimiz sene de İzlanda Reykjavic’te 200 yıllık sessizliğini bozan sıcak yanardağ bölgesine ulaşmayı başarmıştı.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde engellerin üzerine giderek kendini birçok kez kanıtlayan efsanevi pick-up Toyota Hilux, şimdi benzersiz yeni sofistike dış görünüşüyle beğeni toplarken, zorlu arazi şartlarının yanı sıra bir hobi aracı olarak da segmentinde fark yaratmaya hazırlanıyor. Yenilenen Hilux, keskin dış hatları ile de efsanevi heybetini korumaya devam ediyor. Yeni kapı aynaları, radyatör ızgarası ve 15-17 inç alüminyum alaşımlı çelik jantlar ile birlikte tamamen yenilenen ön ızgara güç kavramına vurgu yaparken, arka bölümdeki tepe ve stop lambaları görünürlüğü artırmayı hedefliyor.

Yenilenen dış tasarımı ile rakiplerine gözdağı veren Hilux’ın 4×2 versiyonları da 4×4 heybetine ve iddialı görünümüne sahip. Bunun yanısıra yenilenen Hilux, ferah iç mekanda zengin donanım seviyesi ve rafine kalite anlayışı ile binek otomobil konforunu da sunuyor. Yenilenen Hilux’ın zengin donanımları arasında geri görüş kamerası, Bluetooth, Ipod/MP3 çalar kontrol özellikleri olan 6.1″ dokunmatik ekranlı akıllı Toyota Touch teknolojisi fark yaratırken, otomatik yanan farlar, far yıkama sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve yol bilgisayarı ile keyifli bir sürüş garantileniyor.

Yenilenen Hilux’ın 5 ileri manuel şanzımana sahip 4×2 2,5 lt D-4D versiyonunda, güç 24 PS artarak 144 PS değerine ulaşırken, 7,3 lt yakıt tüketimi ve 193 g/km CO2 salım değeri sunuyor. Yenilenen Hilux’ın otomatik şanzımana sahip 4×4 3,0 lt D-4D Elegant versiyonu ise, 171 PS güç ile yolları fethetmeye hazırlanıyor. Euro 5 normlarına uygun olarak üretilen yenilenen Hilux, 4×4 görünümlü 4×2 2,5 lt Comfort ve Adventure versiyonlarının yanısıra 4×4 2,5 lt Adventure ve 3,0 lt Elegant AT versiyonları ile Eylül ayı sonunda pazara sunuluyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.