Alain Prost: Renault markasının yeni elçisi

Dört kez F1 şampiyonu olan Prost ile Renault arasındaki ilişkinin başlamasının üzerinden 30 yılı aşkın bir süre geçtikten sonra, söz konusu iki ortak işbirlikçi gayretlerine yeni bir boyut kazandırmaya karar verdi. Alain Prosy, marka elçisi olmayı kabul ederek, sahip olduğu teknik uzmanlığı, profesyonelliği ve şöhreti Renault ve ürünleri için kullanacak. Sene boyunca Renault sürücüsü olarak spor gösterilerinde veya Renault tarafından düzenlenen ya da katılım sağlanan etkinliklerde temsilci sıfatıyla yer alacak.

Alain Prost duygularını şu şekilde ifade etti: “Renault’nun tarihi motor sporları tarihi ile derinlemesine bir ilişki içindedir; ve ben de bu markaya gönülden bağlıyım. Bu marka ile sportif kariyerimdeki en önemli başarılarımı elde ettim. Bu görevi zevkle kabul ettim ve büyük bir profesyonellik içinde yerine getirmeyi arzuluyorum”.

Renault Operasyon Direktörü Carlos Tavares: “Alain Prost’un marka elçimiz olmayı kabul etmesinden büyük memnuniyet duymaktayız. Dört F1 şampiyonluğu unvanını elinde bulunduran ve teknik uzmanlığı ile dünya çapında bir şöhrete sahip olan Alain, şüphesiz ki Renault’nun bugüne kadarki en talepkar “müşteri”lerinden biridir! Renault tarafından son birkaç yılda kalite, teknolojik yenilik ve performans konularında gerçekleştirilen ilerleme hakkında konuşmaya en yetkin şahsiyettir.”
Alain Prost 23 Şubatta Moskova’daki Race Stars’da Renault Duster’ın direksiyonuna geçti. Söz konusu etkinlik onun Renault markası elçisi sıfatıyla ilk görevidir.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.