Burcu Esmersoy’dan tasarruflu sürüş eğitimi

Enerji kaynaklarının bilinçli kullanımı ve yakıt tasarrufuyla ilgili eğitim çalışmalarını sürdüren Shell & Turcas her depoda 1 litreye varan tasarruf imkanı sağlayan Shell FuelSave tasarruf yakıtlarıyla da sürücülerin bütçelerine katkıda bulunuyor. 2009 yılında piyasaya sunduğu Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile sürücülerin bugüne kadar 22 milyon litre yakıt tasarruf etmesini sağlayan Shell & Turcas, tasarruf bilincinin sürücüler arasında daha da yaygınlaşması için Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy ile bilinçlendirme kampanyaları yürütüyor. Burcu Esmersoy’un www.shell.com.tr web sayfasından yaptığı çağrıya tasarruf tecrübelerini göndererek cevap verenler arasından seçilen 40 sürücü, Yol ve Sürüş Güvenliği Akademisi Autodrom İstanbul’da düzenlenen eğitime katılarak, Shell FuelSave Tasarruf Takımı üyesi oldular. Eğitim sonunda başarı sertifikalarını alan Shell FuelSave Tasarruf Takımı üyeleri, kendi çevrelerindeki sürücülere aldıkları bilgileri aktararak, tasarruf bilincinin Türkiye’de yaygınlaşmasına katkıda bulunacaklar.

Pistte “gerçek” eğitim

Shell FuelSave Tasarruf Takımı üyelerine eğitimi, sürüş teknikleri uzmanı Ethem Genim ve Burcu Esmersoy birlikte verdiler. 18 ticari ve 22 binek araç kullanıcısından oluşan takıma verilen teorik eğitimin ardından; pistte, farklı segmentlerdeki araçlarla, en yüksek tasarrufu sağlayan sürüş teknikleri ve alışkanlıkları hakkında uygulamalı eğitim verildi. Sürücülerin alabilecegi basit önlemlerle ve sürüş alışkanlıklarında yapacakları değişikliklerle ulaşabilecekleri etkin tasarruf yöntemleri hakkında detaylı bilgi aldılar.

Mavituna: “Tasarruf, toplumsal sorumluluğun gereğidir”

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, verdikleri eğitimin, tasarruf bilincinin yaygınlaşması çabalarına kalıcı bir imza oluşturduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Shell, geliştirdiği teknolojiler, sunduğu ürünler ve verdiği eğitimlerle, tasarrufun ekonomik ve ekolojik önemini, toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırmayı hedefliyor. Doğal kaynaklarımızın hızla tükendiği, küresel dalgalanmalar başta olmak üzere birçok etkenin akaryakıt fiyatlarını yükselttiği günümüzde, yakıt tasarrufu ve verimliliği, her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Binek, ticari ve ağır vasıta tüm dizel araçlar için uygun olan Shell FuelSave Diesel’i Türkiye’deki tüm dizel araçların kullanması durumunda yaklaşık olarak 326 milyon litrelik yakıt tasarrufu sağlanacağını öngörüyoruz. Kısacası, yakıt tasarrufu artık sadece kişisel değil, aynı zamanda toplumsal sorumluluğun gereğidir. Verdiğimiz tasarruf eğitimini, bu kapsamdaki faaliyetlerimizin tamamlayıcısı olarak görüyoruz. Bu nedenle, tüm sürücüleri, Shell FuelSave Tasarruf Takımı’nın gönüllü üyeleri olmaya davet ediyoruz.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.