Yağız ERC Öncesi Moral Depoladı

Türkiye’nin ilk özgün motorsporları organizasyonu olan ve geçtiğimiz ay sezonu Tarsus’ta açan V1 Challenge’da heyecan 23 Haziran günü İzmit Körfez Pisti’nde devam etti. Volkan Işık tarafından tasarlanan ve 18 pilotun mücadele ettiği organizasyon bu kez farklı bir format ve 2 yarış üzerinden gerçekleştirildi.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Doğu Avrupa Ralli Kupası’nın haricinde bu sezon V1 Challenge’da da mücadele eden son 3 yılın Türkiye Ralli Şampiyonu Yağız Avcı, Körfez ayağında Telia Sonera desteğinde liderliğini koruma hedefi ile start aldı. İlk olarak sıralama turlarında en iyi zamanı yaparak güne hızlı bir başlangıç yapan Avcı, iki ayrı yarıştan oluşan final ayaklarını da kazanarak kupadaki liderliğini sürdürmeyi başardı. Sezonun ikinci yarışında Doğuş Çay sponsorluğundaki Burak Çukurova ikinci olurken MSA destekli Göksun Erkek de üçüncülüğü paylaştı.

Yağız Avcı yarışın ardından; “V1 Challenge ikinci yarışı için Körfez Pisti’ndeydik. Oldukça zor bir parkurdu ve Tarsus’ta ki şehir içi yarışına göre farklı bir formatta yarıştık. İlk yarışa ilk cepte başladım ve 6 turluk ilk yarışı ilk sırada tamamladım. Bu yarışta yaptığımız en iyi zamanlar baz alınarak ikinci yarışın sıralaması oluşturuldu. İlk yarış içerisinde en iyi zamanı elde ettiğim için ikinci yarışa da ilk cepten başladım ve hatasız sürmeye çalışarak ikinci yarışı da ilk sırada tamamlayabildim. Benim için çok güzel bir performans oldu ve şampiyonada ki yerimi korudum. Rakiplerimiz çok iyi mücadele ettiler ve oldukça yakın zamanlara imza attık. Her grupta çok heyecanlı mücadeleler oldu ve bundan sonra ki yarışlarda daha da iyi olacağını düşünüyorum. Volkan Işık ile ekibine, Telia Sonera’ya, emeği geçenlere ve destek olanlara teşekkürler…” açıklamasını yaptı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.