35’inci yılında Ford Fiesta

İlk üretimine başlanıldığı 1976 yılından bugüne kadar 15 milyondan fazla üretim adedine ulaşan Ford Fiesta, 6’ncı neslinde 2012 model yıl ile birlikte göz kamaştıran ileri teknoloji, konfor ve güvenlik özellikleriyle satışa sunuldu. Fiesta yeni iç tasarımı, yeni gövde renkleri ve genişletilen donanım seçenekleri ile Türk otomobilseverler için bayilerdeki yerini aldı.

2012 model yılı ile birlikte Trendy Kahve ve Mars Turuncu gibi birbirinden çekici yeni renklere kavuşan Fiesta’nın artık tüm donanım seviyelerinde USB bağlantısı ve 6 hoparlör standart olarak yer alıyorken yine tüm donanım seviyelerinde isteğe bağlı olarak perde havayastıkları sunuluyor.

Yeni model yılında da 82 PS’lik 1.25 litre ve 96 PS’lik 1.4 litre benzinli motor seçeneklerine sahip Fiesta’da yine yüksek yakıt ekonomisi ve düşük emisyon salımı sunan 70 PS’lik 1.4 TDCi veya 95 PS’lik 1.6 TDCi dizel Euro 5 motorlar tercih edilebiliyor. Sadece 3 kapılı gövde tipinde sunulan 1.6 litrelik yüksek performanslı benzinli motor ise 120 PS’lik güce sahip.

Araç dış ve iç tasarımında yapılan yumuşak dokunuşlarla yenilenen Fiesta, Titanium donanım seviyesinde sunulan yeni tasarıma sahip 15 inç alüminyum alaşım jantlar ve ön üst ızgarada bulunan krom çizgi ile çok daha çekici ve dinamik bir görünüme kavuştu.

MyFiesta serisi de tamamen yenilenen Fiesta, 32.520 TL’den başlayan 2012 model yılı fiyatlarıyla bayilerdeki yerini aldı.

Plus Paket ile hayatınızı kolaylaştıracak yenilikler Fiesta’da

Fiesta’sından çok daha fazlasını isteyen müşteriler, Titanium donanım seviyesinde 2012 model yılı ile birlikte X paketinin üzerine alınabilecek Plus Paket ile çok daha zengin donanım özelliklerine sahip olabiliyorlar.

X paket ile sunulan Elektrikli Katlanan Yan Aynalar, Karartılmış Arka Camlar, Otomatik Yanan Farlar, Yağmur Sensörü, Otomatik Kararan Dikiz Aynası ve Hız Kontrol Sistemi’ne ilave olarak Plus paket ile Anahtarsız Giriş & FordPower Anahtarsız Çalıştırma Sistemi, Bluetooth & Türkçe Sesli Kontrol özelliklerini içeren Sony Müzik Sistemi, sürücü/ön yolcu yan perde havayastıkları ve sürücü diz hava yastığı gibi teknoloji ve güvenlik özellikleri sunuluyor.

Fiesta Titanium serisinde Plus Paket ile birlikte sunulan Sony müzik sistemi aynı zamanda Sesli Kontrol Sistemi & Bluetooth özelliğine de sahip. Sesli kontrol sistemi ile otomatik klima, radyo/cd & mp3 çalar sesli komutlarla kontrol edilebiliyor ve Bluetooth özelliği ile de ayrıca telefonunuzla arama yapılabiliyor, gelen aramalar cevaplanabiliyor. Üstelik hepsi Türkçe!

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.