81. Cenevre Otomobil Fuarı 2011’de MINI

MINI Rocketman Concept markanın temel ilkesi olan alanın yaratıcı kullanımını yeniden tanımlamak üzere geleneksel değerleri yenilikçi teknoloji ile birleştiriyor. 3 kapılı ve 3.3 metre dış uzunluğa sahip olan 3+1 koltuklu, benzersiz bir alan kullanımı konsepti ile övünen ve 3 Mart 2011’de dünya çapında sunulması planlanan – yeni konsept otomobil önemli şehiriçi bölgelerde etkileyici kişiselleştirilmiş sürüş keyfi vaat ediyor.

Ayırıcı MINI özelliklerinin uygulanmasında çeşitliliğin artması, aynı zamanda 13 Mart 2011’a kadar Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarında sunulacak mevcut seri-üretim otomobilleri de tanımlıyor. Birkaç ay önce, MINI ailesi MINI Countryman’in dahil olması ile büyüdü ve markanın dördüncü modelinin başarılı lansmanı, markayı rekor kıran 2010 satış yılını geliştirmesi ve markanın dünya çapındaki başarısını dizginlenemez bir coşku ile devam ettirmesi için ideal bir konuma getirdi. MINI Countryman, yenilikçi bir otomobil konsepti yoluyla kendine özgü sürüş keyfinin yeni hedef gruplara nasıl açılabileceğini etkileyici bir stilde gösteriyor. MINI, aynı zamanda yeni bir rakibin eklenmesi ile tahrik sistemi serisini de kuvvetlendirmiştir. Markanın motor serisindeki üçüncü ve en güçlü dizel motoru, 2011 baharından itibaren MINI, MINI Clubman, MINI Convertible ve MINI Countryman için mevcut olacaktır. 2.0-litre turbodizel ünite, 105 kW/143 bg üretiyor ve ekstra bir canlılık ile kanıtlanmış yakıt tasarrufunu birleştiriyor.

MINI’nin yarışa odaklı sürüş keyfine özel bir vurgu ekleyen ise 2011’in ikinci çeyreğinden itibaren MINI ve MINI Convertible için mevcut olacak, yeni John Cooper Works Pack’tir. Bu yeni seçenek, otomobillerin içi ve dışı için modele özgü parçalar içerir ve sürücülere MINI’nin bağımlık yaratan yol tutuşunun daha odaklanmış bir deneyimini sunar. Aynı zamanda MINI Yours ürün serisinden opsiyonel donanım ürünleri vardır. İlk defa Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı 2011’de sunulan bu dış ve iç tasarım seçenekleri, MINI’nin kişiselleştirilmiş otomobil konfigürasyonları alanında önde gelen konumunu geliştirmesine eşlik eder. MINI Yours, markanın açık stiline göre net bir şekilde uyarlanan, son derece ayrıcalıklı donanım ayrıntıları içerir. MINI Yours’un lansmanında dikkat çeken bir nokta da MINI Clubman Hampton’ın dünya prömiyeriydi. Bu özel üretim model, özel MINI Yours kişiselleştirme konseptini yoğun bir biçimde şekillendiriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.