“Akıllı, Güvenli & Bağlantılı Otomobil”

6 AĞUSTOS 2012 – 3 boyutlu tasarım yazılımları ve Ürün Yaşamdöngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinde dünya lideri olan 3DEXPERIENCE şirketi Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), otomotiv segmenti için yeni bir sektör çözüm deneyimi yaratacak “Akıllı, Güvenli & Bağlantılı Otomobil” çözümünü piyasaya duyurdu.

ISO26262 güvenlik standartları ve Otomotiv Açık Sistem Mimarları (AUTOSAR) uygunluğuna sahip çözüm, gömülü sistemlerin gelişimini hızlandıracak. Dassault Systèmes “Akıllı, Güvenli & Bağlantılı Otomobil” Sanayi Çözüm Deneyimini ilk olarak 9-12 Temmuz tarihleri arasında İtalya’nın Roma şehrinde yapılan 22. Yıllık Uluslararası Mühendislik Sistemleri Konseyi’nde (INCOSE) sundu.

Elektronik ve yazılım sistemleri, güvenlik, eğlence ve performans ağırlıklı olmak üzere, günümüzün araç yeniliklerinin %80’ini temsil ediyor. Bu trendi takiben, önde gelen otomotiv endüstrisi oyuncuları, Otomotiv Açık Sistem Mimarları (AUTOSAR) standardını geliştirmek için birlikte çalışıyorlar. Ayrıca, otomobil üreticileri analiz ve doğrulama gerektiren yeni ISO26262 Elektrik/Elektronik fonksiyonel emniyet standardına adapte olmak için de çaba gösteriyorlar.

Dassault Systèmes’in duyurduğu ‘”Akıllı, Güvenli ve Bağlantılı Otomobil” çözümü erken sanal araç doğrulama uygulaması gibi yenilikleri içinde barındırıyor. Bu çözüm, otomotiv üreticilerine tek bir platform üzerinde bağlantısız ama belirli araçları birleştirerek; çoklu sistemlerin mühendislik disiplinlerini dinamik yönde test etme imkanı sağlıyor. Çözüm, kullanıcılara bilgiyi yeniden kullanma, güvenlik hedeflerini gerçekleştirme ve gömülü sistemlerin geliştirmesindeki zaman ve maliyeti en aza indirme şansı da veriyor .

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.