Alman Otomobil Otoritelerinden Tam Not

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Goodyear’ın piyasaya çıkardığı EfficientGrip Performance lastiği AB lastik etiketi uygulamasındaki başarılı sonuçlarına ek olarak, önde gelen Alman otomotiv dergileri ve otoriteleri tarafından yapılan testlerde de çok başarılı sonuçlar elde etti.

EfficientGrip Performance, otomobil dergileri ve otoriteleri tarafından yapılan bağımsız testlerde 15 farklı performans kriteri üzerinden. Auto Motor Sport, Auto Bild, Auto, Auto Zeitung, Gute Fahrt, Adac Motorwelt, ÖAMTC, Stiftung Warentest, ACE, Sehr Empfehlenswert dergileri ve otomotiv otoriteleri, yaptıkları testlerde genel olarak EfficientGrip Performance için “Kesinlikle önerilir” notu verdiler. Test sonuçlarında “Sportif sürüşe uygun, yüksek yol tutuşu, oldukça iyi yakıt tasarrufu performansı ve daha iyi fren performansı” sağladığı açıklandı.

Daha önceden yapılan TÜV SÜD raporu ve üstün etiket değerlerinden sonra, önde gelen otomobil dergilerinin yaptığı testler de EfficientGrip Performance’ın üstünlüğünü onayladı. Goodyear tüm lastiklerinin test sürecinde, üstün kaliteli lastikler üretmek için lastikleri 50’den fazla kriterle göre test ediyor.

EfficientGrip Performance, segmentinin en yüksek lastik etiketi değerlerine sahip!

EfficientGrip Performance, ayrıca, ıslak yol tutuşu için A ve yuvarlanma direnci için B etiket değerlerine sahip olarak, pazarda mevcut olan en yüksek AB lastik etiketi sınıfında yer alıyor .

EfficientGrip Performance lastiği AB lastik etiketi uygulamasındaki bu başarılı sonuçlarına ek olarak, önde gelen birçok uluslararası otomotiv dergileri tarafından yapılan testlerde de çok başarılı sonuçlar elde etmekte. Goodyear’ın başarısının somut birer kanıtı olan bu testlerde lastikler genellikle farklı yaklaşımlar ve koşullar altında test edildi.


EfficientGrip Performance yüksek teknolojiye ve özel tasarıma sahip
EfficientGrip Performance lastiği en son teknolojiler kullanılarak üretildi ve AB lastik etiketi uygulamasında en yüksek sınıflarda yer alması sağlandı.

Goodyear’ın yeni yüksek performans yaz lastiği EfficientGrip Performance lastiğinin özellikleri şöyle:

• Kontrollü Aşınma (WearControl) Teknolojisi sayesinde; lastiğin tamamında dengeli bir aşınma sağlayarak lastiğin ömrü boyunca ıslak yol tutuşu için optimum performans ve yuvarlanma direnci sunuyor.
• Düşük yuvarlanma direnci ve bunun sonucunda daha düşük yakıt tüketiminin sağlanması, lastik birleşiminin tasarımından meydana geliyor. Bu tasarım sayesinde alt yanaklardaki ısı düşerek lastik ile yol arasındaki direnç azalıyor.

• Gelişmiş Soğuk Tampon (CoolCushion) Katmanı, ısının kontrol altında tutulmasını ve lastiğin yüzey alanı boyunca düşürülmesini sağlayarak, lastiğin yüksek etiket sınıflarında yer almak için gerekli başarıyı göstermesine katkıda bulunuyor.
• Optimum omuz-blok düzeni ve ekstra ince omuz kanalları, lastiğin gürültü azaltımının daha iyi olmasını sağlıyor.
• Goodyear’ın yol güvenliğindeki kararlılığından yola çıkarak, EfficientGrip Performance lastiğinin tasarımı Goodyear’ın gelişmiş 3 Boyutlu Kilitli Lastik Teknolojisi olan Aktif Frenleme’ye (ActiveBraking) sahip. Bu teknoloji, fren yapma esnasında yolla ve lastik bloklarıyla daha iyi temas sağlar, Böylece, fren mesafesini kısaltır. Sürekli çevresel dişler viraj alma kabiliyetini artırıyor, bu da mükemmel yol tutuşu ve üstün araç kontrolü anlamına geliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.