Ampera, Uluslararası ECOBEST Ödülünün Sahibi Oldu

Avrupa’nın en iyi 15 gazetecisinden oluşan AUTOBEST jürisi Ampera’nın devrimsel yakıt sistemini ödüllendirirken, bunu, otomotiv sektöründe lider eko-teknoloji olarak nitelendirdi.

ECOBEST ödülü, günlük kullanıma uygun, çevreyle dost e-mobilite konseptinin etkili bir yöntem olduğunun kanıtı. Ampera bundan başka, Fransız “L’Automobile” dergisinin “Innovation Thropy” ödülünün ve İngiliz “What Car” yayınının “Yeşil Teknoloji Ödülü”nün de sahibi. Ayrıca AUTOBEST’in “E-Award 2011” yarışmasında, okuyucuların oylarıyla en iyi elektrikli otomobil seçildi.

Ampera, ödüllerinin yanında tüketicilerin yoğun ilgisine de sahip. 64. Frankfurt Motorshow’da sergilenen otomobil şimdiden 6.000 ön sipariş aldı.

EuroNCAP’ten aldığı 5 yıldızla çevreci olduğu kadar güvenli de olduğunu ispatlayan Ampera, tamamen elektrikli olarak ve sıfır karbondioksit emisyonuyla 40-80 km arasında menzile sahip. Batarya en düşük seviyeye ulaştığında devreye giren benzinli motoru bataryayı şarj ediyor ve otomobil elektrikli olarak yoluna devam ediyor. Toplamda 500 km’yi hiç durmadan katedebilen Ampera’nın benzinli motoru 100 km’de sadece 1.6 lt benzin tüketiyor ve karbondioksit salınımı 27 g/km. Ampera, 2012 Temmuz’da Türkiye’de olacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.