Ar-Ge’ye 23 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Avrupa’nın en büyük, dünyanın üçüncü büyük otomotiv yan sanayi tedarikçisi ve en büyük orijinal lastik ekipman tedarikçisi Continental, dizel ve benzinli araçlarda salınım, homologasyon ve kalibrasyon testi yeteneklerini geliştirmek üzere yeni bir teknoloji merkezi kuruyor.

Continental Güç Aktarım tesisinin bulunduğu Brezilya’da Salto Sanayi Parkı’nda kurulacak olan yeni merkez, araç üreticilerine, yeni motor ve araç projelerinin geliştirilmesi ve onaylanması için modern bir teknoloji merkezinin sunduğu altyapıya ulaşma imkanı sağlayacak.

23 milyon Dolarlık bir yatırımla hayata geçirilecek olan teknoloji merkezi, araç ithalatçılarının yanı sıra yerel araç üreticilerine de yeni projelerini destekleyecek ileri teknoloji kaynakları sunacak.

2.400 metrekare alana kurulacak ve şasi – motor karşılaştırma dinamometreleri, yakıt tankları, iklimsel ön koşullama alanı, bir kimya laboratuvarı ve bir kaç ortalama boyutta otomobili eksi 35 – 50 santigrat derece arasında barındırmaya yetecek boyutlarda bir iklimleme odasına sahip olacak merkezin 2012 yılında tamamlanması planlanıyor.

Continental’in bu yatırımla mevcut güç aktarımı talebini karşılayabilecek konuma geleceğini belirten Continental Brezilya Güç Aktarımı Departman Başkanı Anderson Citron “Yeni teknoloji merkezimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını öne çıkan hizmet ve destek kalitesi ile karşılamamızı sağlayacak” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.