Astra Ailesi Genişliyor

Segmentinin en çok tercih edilen otomobillerinden olan Astra, yenilenen motorları ve yeni modelleri ile pazara giriyor.

2.0 280 hp Turbo benzinli motoru ile ailenin en hızlısı Astra OPC, Yeni Astra Sedan gibi Ağustos’ta Türkiye pazarında yerini alacak. Astra modellerinde mevcut 1.4 lt’lik motor, yapılan geliştirme ile yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımı %13 düşürülmüş olarak 220 Nm tork ile gelecek. Ayrıca Opel’in en yeni motoru 1.6 SIDI (kıvılcım ateşlemeli direk enjeksiyon) Turbo 200 hp ECOTEC motor da 2013’de Astra ailesinde sunulacak.

Böylece, Astra ailesi, yakıt tasarrufu lideri 1.3 CDTI ecoFLEX motordan 2.0 lt 280 hp’lik en hızlı modeli, OPC’ye kadar genişleyen bir aile olarak pazarda yerini alacak. Yeni motorlar, donanım özellikleri ve yeni tasarım öğeleri ile kompakt sınıf renklenecek. Yeni Sedan, Hatchback, Sports Tourer, GTC ve OPC ile Astra ailesi tamamlanacak.

Opel’in, Altın Direksiyon Ödülü (2009) ve 2012 DEKRA raporu ile başarısını kanıtladığı kompakt segment serüveni, genişleyen Astra ailesi ile devam ediyor. Avrupa’da satılan 3 Opel’den birini Astra oluşturuyor ve Opel şimdi kompakt segmentte 10. nesil araçları ve tüm Avrupa’da 641.000 müşteriye ulaşmış olan 4. nesil Astra’ları ile pazarda bulunuyor. Pazara 2009’da giren Astra Hatchback, bir yıl sonra giren Sports Tourer ve 2011’de giren GTC ile Opel, Avrupa’nın en geniş segmentinde 3. sırada yer alıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.