Audi’nin en dinamik özellikleri RS 7 Sportback’te buluştu!

Audi, yeni modeli RS 7 Sportback ile estetik tasarım, ilerici teknoloji ve etkileyici sportifliği bir araya getirdi. Birçok etkileyici özelliğin buluştuğu geniş beş kapılı coupe RS 7 Sportback, büyüleyici bir yapıya sahip. Twin-turbo V8 motor, 5.700-6700 d/d aralığında 560 hp gibi olağanüstü bir güç üretimi sunuyor. Aynı motor, 1.750-5.500 d/d aralığında 700 Nm sabit tork üretiyor.

RS 7 Sportback 0’dan 100 km/s hıza sadece 3,9 saniyede ulaşabiliyor. Audi, standart konfigürasyonunda, maksimum hızı 250 km/s ile sınırlandırıyor. Bu performansa rağmen, serisinin bu en yeni modeli, 100 km’de yalnızca ortalama 9,8 litre yakıt tüketiyor. Bu rakam, inovatif ısı yönetim sistemi gibi teknolojiler sayesinde gerçekleşiyor.

Silindir kapatma (COD) sistemi, yeni Audi RS 7 Sportback’in verimliliğini artıran en ilerici teknoloji olarak öne çıkıyor. Sistem düşük yük ve motor hızlarında, 2, 3, 5 ve 8 numaralı silindirlerin valflerini otomatik aktüatörler aracılığıyla kapatarak bu silindirleri devre dışı bırakıyor. Bu durumda 4.0 TFSI motor, sürücü yeniden hızlanarak gücü artırana kadar dört silindirli bir motor gibi çalışıyor. Böylece verimlilik artıyor.

Standart olarak sunulan sekiz ileri tiptonic şanzıman, özel olarak Audi RS 7 Sportback’in sportif karakterine göre tasarlandı.

Standart olarak quattro sürekli dört çeker ile birlikte sunulması, RS 7 Sportback’e çekiş gücü ve sürüş güvenliği konusunda iki çeker sistemli rakiplerine karşı mutlak bir üstünlük sağlıyor. Dinamik tork kontrolüne sahip quattro, viraj alma limitinde tekerleklere uygulanan fren kuvvetini minimuma indirerek ve tekerleklerin üzerindeki yükü azaltarak diferansiyelin çalışmasını destekliyor. Audi aynı zamanda arka aks için isteğe bağlı olarak bir sportif diferansiyel sunuyor. quattro spor diferansiyel, tekerleklere gücü aktif bir şekilde dağıtmak için iki süperpozisyon dişlisini aynı anda kullanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.